„Prečo slovenské sklamanie prechádza do hystérie?“ pýta sa český portál idnes.cz. Slovenskí fanúšikovia, ale aj hráči či tréneri, hovoria o sabotáži Talianov s Nemcami, resp. o dohodnutom výsledku. Za všetko môže minimálna aktivita oboch tímov v závere zápasu niečo s výsledkom urobiť.

VIDEO Zdrvený Hapal neudržal slzy: Nemcom s Talianmi poslal po trápnej fraške štipľavý odkaz!

Veľká futbalová hanba! Taliani s Nemcami vyradili Slovákov zo semifinále trápnym spôsobom

Naši mladí futbalisti pobláznili Slovákov: Zrodili sa noví hrdinovia!

České médiá poukazujú na fakt, že scenárov pred poslednými zápasmi C-skupiny bolo hneď niekoľko, zamotaný postupový kľúč by teda mal vylúčiť dohodu medzi Talianmi a Nemcami: 1. Ak by Nemci prehrali s Talianmi 0:2 a Česi akýmkoľvek výsledkom vyhrali nad Dánskom, postúpili by Slováci a Česi ako víťaz C-skupiny. 2. Ak by Česi vyhrali nad Dánskom o jeden alebo o dva góly, Taliani by zdolali Nemcov 1:0, postupovali by Slováci a Nemci ako víťaz skupiny. 3. Ak by Česi vyhrali o tri góly od stavu 4:1, 5:2, atď., boli by najlepším tímom na 2. mieste a postúpili by.

„Ako mohli tréneri Talianska a Nemecka dať 22 hráčom na ihrisku pokyn, aby držali výsledok 1:0? Ako mohli vedieť, že Česi, ktorí za nerozhodného stavu 2:2 mali veľké šance, svoje strelecké trápenie neprelomia? Definitívne hotovo bolo až vo chvíli, ako Česi dostali v nadstavení štvrtý gól. Ak by do 90. minúty vyrovnali na 3:3, mali štvorminútový nadstavený čas na prípadný víťazný gól. To si naozaj na Slovensku nikto nedokáže spočítať? Veď futbal už zažil toľko nečakaných obratov. Talianom by víťazstvo 1:0 nestačilo, keby Česi nad Dánmi akokoľvek vyhrali. Na to Slováci zabúdajú, alebo si to nechcú uvedomiť,“ pripomína idnes.cz.

Futbalový supertalent EXKLUZÍVNE po veľkom sklamaní: Toto som od Nemcov nečakal!

Výber zo športu

Tréner Chicaga to povedal po Hossovej strate otvorene: Takého hráča nenájdeme

Česká hokejová hviezda otvorene o problémoch športovcov: Nie je to len o krásnych ženách

Tenisová hviezda žije v strachu: Strýcovej sa po zápasoch vyhrážajú smrťou!

Napokon teda prišiel pre Slovensko katastrofický scenár, keď Česi prehrali 2:4 a prišli o postup, Taliani vyhrali 1:0, teda jediným výsledkom, ktorý nás v takejto situácii mohol pripraviť o semifinále. Protiargumentom českému portálu je fakt, že Nemci, ako aj Taliani, v poslednej desaťminútovke hrali prakticky bez záujmu útočiť, za všetko hovorí aj priznanie nemeckého trénera Stefana Kuntza o tom, že tréneri aj hráči vedeli o nepriaznivom stave pre Česko: „Dostali sme správu o druhom zápase, preto je pochopiteľné, že sa zápas dohral takýmto spôsobom,“ povedal.

V podobnom duchu ako spomínaný portál idnes.cz písali aj lidovky.cz: „Slovenské náreky na nesprávnom hrobe. Čo tak viniť najskôr seba a až potom ostatných?“ znel titulok na druhom portáli. „Pravdou je, že Taliani aj Nemci v poslednej štvrťhodine aktivitou nehýrili. Ale že by bol výsledok dohodnutý a že ide o hanbu, aby kvôli tomu musel písať na UEFA slovenský premiér Robert Fico? Veľmi krátkozraké. Ak chcú niekoho Slováci viniť, tak predovšetkým seba, že prehrali s Anglickom 1:2 a nezaistili si 1. miesto,“ dodal portál.

Po slovenskom vypadnutí písal o búrke nevôle aj bulvárny blesk.cz, ten však len zmonitoroval, že „Slováci sa hnevajú. Koniec na EURO rieši Fico, Škrtel sa obul do Nemcov s Talianmi.“ A to, ako to v podobných prípadoch chodí, určite nebude koniec celej ságy...