Matej mal v Brazílii ťažkú úlohu, nahradiť legendárneho predchodcu Michala Martikána, ktorý mu fandil v Brazílii priamo z tribúny.

Škantárovci snívajú svoj sen o cennom kove: Pozrite, čo chcú urobiť s medailou

Rodák z Bratislavy v semifinále skončil až ôsmy a pred finále to boli preto nervy. „Pred poslednou jazdou som mu už nič nehovoril, iba som mu povedal, že mu držím palce. Matej vie o čo jazdí. Máme takú stávku, ale tu prezradím až keď dojazdia Škantárovci, týka sa to aj ich,“ vysvetľoval Beňušov tréner Juraj Minčík, čím nakopol svojho zverenca.


Matej Beňuš je prvým Slovákom v Riu, ktorý sa postavil na stupne víťazov.
Foto: TASR

VIDEO Jazda snov Mateja Beňuša nestačila. Slovensko má však z Ria prvú medailu

Matejovi držali doma päste aj manželka Ivanka s dvomi synmi Simonom a Tobiášom. „Volal som s nimi pred pretekmi, akurát obedovali. Pozerali moju jazdu a som šťastný, že mám striebornú medailu. Pokračujem v trende, že v kategórii C1 sme od éry samostatnosti vždy mali medailu. Je to môj splnený sen,“ povedal v cieli šťastný medailista.

Tvrdí, že si brúsil zuby aj na zlato, ale uznanlivo priznal kvalitu súpera. „Francúz bol dnes rýchlejší. Ja som dal do jazdy maximum,“ dodal Matej, ktorému v Brazílii fandilo takmer päťdesiat našich fanúšikov. „Boli skvelí, urobili parádny kotol.“