Kým sa pozrieme na dovolenky celebrít - a verte, že niektorí nás poriadne prekvapili! - povedzme si stručne, že našimi NAJ dovolenkovými destináciami sú susedné krajiny, Grécko, Taliansko a Chorvátsko! Tak rozhodlo 4 420 čitateľov Plus JEDEN DEŇ a pluska.sk vo veľkej ankete Ako si predstavujete ideálnu dovolenku.

Leto je plné akcií. Vpravo zloduch Zloboj (Peter Kiss) a kráš Marko (Marko Igonda) počas podujatia Dračie dni na hrade Červený Kameň pri obci Častá v sobotu 2. júla 2022.
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Čitatelia nášho denníka a webu vo veľkej ankete jednoznačne potvrdili, že ich najobľúbenejší spôsob letného relaxu je pobyt pri mori (75,7 %), wellness pobyt (65,8 %), poznávacia dovolenka (43,1 %) a horská turistika (22,9 %). Týmto zisteniam zodpovedá i to, že na Slovensku chce toto leto dovolenkovať 43,6 percenta a v zahraničí 40,7 percenta odpovedajúcich.

Údaje o dovolenkových prianiach našich čitateľov nájdete TU!

Ak porovnáme, kam naši čitatelia cestovali za posledných päť rokov a kam sa chystajú v najbližšom čase, jasne vidieť, ako ich ovplyvnili pandemické obmedzenia. Za posledných päť rokov bolo až 70,7 percenta čitateľov na dovolenke v susedných krajinách, ale tento rok sa tam chystá už iba 28,3 percenta. Napriek tomu je to lokalita, o ktorú má záujem najviac odpovedajúcich.

Celebrity počas voľna pozrite TU!

Podľa ankety poklesla obľuba Chorvátska – bolo druhou najnavštevovanejšou destináciou a šlo tam 35,6 percenta anketujúcich, toto leto sa tam chystá už iba 22,3 percenta a je až štvrtou najvyhľadávanejšou lokalitou.

Fascinujúci svet Jadranského mora na hladine aj pod ňoustále mnohých fascinuje.
Zdroj: Tibor Benčič

Najstabilnejší záujem je o Taliansko: počas posledných piatich rokov aj teraz je treťou najvyhľadávanejšou lokalitou a chodí tam okolo 20 percent anketujúcich. Polepšilo si Grécko, ktoré sa z piateho miesta prepracovalo na druhé. Za posledných päť rokov tam bolo 18,8 percenta našich čitateľov, toto leto ich tam plánuje ísť 26,5 percenta.

A ako dovolenkujú naše celebrity? Neuveríte, kto má chuť stanovať! Čítajte ďalej!