Patológ Richard Shepherd, ktorý bol pred vyše 20 rokmi na mieste tragédie, opísal vo svojej knihe s názvom Neprirodzené príčiny detaily Dianinej smrti. Po príchode záchranárov s nimi Diana ešte dokázala komunikovať. V nemocnici sa jej však zastavilo srdce.

Princezná Diana umrela vo veku 36 rokov.
Princezná Diana umrela vo veku 36 rokov.
Zdroj: Twitter

Po náraze totiž matke princov Harryho a Williama praskla malá žilka v pľúcach, o čom lekári nemali počas vyšetrenia ani poňatia. Následkom toho tak počas prevozu pomaličky vykrvácala. Patológ Shepherd sa vtedy s takýmto zranením stretol prvý - a aj poslednýkrát počas celej svojej kariéry.

Patológ Richard Shepherd, ktorý robil obhliadku Dianinho tela.
Patológ Richard Shepherd, ktorý robil obhliadku Dianinho tela.
Zdroj: Twitter

Dianino zranenie bolo veľmi malé, no mimoriadne ojedinelé a v konečnom dôsledku aj fatálne. Jej smrť nebola teda iba obrovskou tragédiou, ale aj veľkým nešťastím. Keby sa totiž predmetné zranenie nachádzalo na inom mieste, Diana mohla žiť. Osud jej neprial, hoci ona sama dokázala svojou charitatívnou činnosťou pomôcť tisícom ľudí.

Nové vyšetrovanie

V roku 2004 otvorili britskí policajti nové vyšetrovanie v prípade smrti princeznej Diany († 36). Chceli tak predísť zbytočným konšpiráciám a klamstvám o jej smrti. Diana a jej milenec Dodi Fayed sa stali skutočne obeťou dopravnej nehody. V aute sa v čase nešťastia nachádzal vodič Henri Paul, princezná Diana s Dodim Fayedom, ktorí sedeli na zadných sedadlách Mercedesu a Fayedovov bodyguard Trevor Rees-Jones, ktorý sedel na prednom sedadle pred Dianou. Ako jediný z nich bol pripútaný bezpečnostným pásom.

Posledné foto princeznej Diany pred jej smrťou v aute.
Posledné foto princeznej Diany pred jej smrťou v aute.
Zdroj: Profimedia

FOTO z miesta tragédie nájdete v našej galérii

Po prudkom náraze auta do stĺpu umrel ako prvý vodič, ktorého usmrtil prudký náraz do volantu. Dodi, ktorý sedel za ním, umrel taktiež dôsledkom toho, že nebol pripútaný. Vzhľadom na to, že Diana bola ľahšia ako Dodi, vyletela zo zadného sedadla do prednej časti auta. Zlámané mala iba niektoré kosti a taktiež utrpela malé poranenie hrudníka. Na rozdiel od jej milenca a vodiča, Diana mohla nešťastnú tragédiu prežiť. Nebyť "malej ranky", bratia William a Harry by nemuseli vyrastať bez svojej milovanej matky. 

VIDEO: Pozrite si pohreb princeznej Diany

Viac na Pluska.sk: