Keď mala Katie 24 rokov. spoznala na internetovej zoznamke muža, ktorý ju svojím šarmom absolútne okúzlil. Mladučká a naivná kráska podľahla jeho čaru a nakoniec sa s ním začala stretávať aj v reálnom živote. Z niekoľkých schôdzok sa stal postupom času vzťah a mladá žena sa cítila v prítomnosti vysnívaného muža skutočne šťastná. Tieto pocity však netrvali dlho a jej milovaný sa začal prejavovať ako poriadny žiarlivec. Pri jednej z hádok ju dokonca fyzicky napadol a znásilnil. Zlomená modelka sa incident rozhodla zamlčať a so svojím partnerom sa v tichosti rozišla.

Pred útokom bola krásna a žila svoj sen modelky.
Pred útokom bola krásna a žila svoj sen modelky.
instagram

Niekoľko dní po ich rozchode sa vybrala do internetovej kaviarne. Po ceste ju zastavil neznámy muž so šálkou v ruke. Keďže si kráska myslela, že ide o žobráka, pristúpila bližšie, aby mu prispela pár drobnými. V tom momente však obsah šálky skončil na Katiinej tvári a dekolte. Kyselina, ktorá sa dostala na jej pokožku, spôsobovala ukrutné bolesti. 

Prišla o časť ucha aj nosa.
Prišla o časť ucha aj nosa.
instagram

Len pre silné povahy: Ďalšie FOTO nájdete v galérii článku.

Po tomto útoku, ktorý sa stal v roku 2018, podstúpila Katie desiatky plastických operácií. Kyselina, ktorá sa nachádzala v hrnčeku. rozožrala miestami jej tvár až ku kosti. Okrem škaredých jaziev a znetvoreného tela však trpela aj obrovskými bolesťami. Kyselina rozleptala jej nosnú sliznicu a rovnako poškodila aj zrak. Na jej záchranu museli lekári použiť pokožku z chrbta, vďaka ktorej sa im podarilo zrekonštrovať Katiinu novú tvár.

Kyselina miesatami zničila tkanivo až ku kosti.
Kyselina miesatami zničila tkanivo až ku kosti.
instagram

Rany sa hojili dlho, no odvážna žena nebola ochotná zahodiť svoj život. O svojom príbehu začala rozprávať verejne a svojím vystupovaním tak pomáhala ľuďom s podobným osudom. Vďaka odhodlaniu a neskutočnej vnútornej sile sa jej podarilo dostať pracovné miesto moderátorky v britskej televízii. Toto postavenie jej pomohlo ešte viac rozšíriť svoj príbeh a pomáhať tam, kde jej pomoc potrebujú. 

Katie účinkovala v charitatívnej šou Strictly Come Dancing.
Katie účinkovala v charitatívnej šou Strictly Come Dancing.
instagram

Po desiatich rokoch od útoku, ktorý jej zmenil život, je z 35-ročnej Katie nový človek. Okrem toho, že získala svoj zrak a svoju krásu späť, naďalej pracuje ako moderátorka a modelka. Po svojom boku má konečne aj muža, ktorý ju miluje takú, aká je, čoho dôkazom sú ich krásne deti.

Dnes je šťastne vydatá a má vlastnú rodinku.
Dnes je šťastne vydatá a má vlastnú rodinku.
instagram

S odstupom času si aj samotná Katie uvedomila. akú ďalekú cestu plnej bolesti, ale aj dobrodružstiev prešla za uplynulých 10 rokov. O svojom živote vydala aj niekoľko kníh, ktoré svojou silou motivujú ľudí po celom svete.

Prečítajte si aj: