Matka Angeliny Jolie herečka Marcheline Bertrand sa narodila v roku 1950. Vydala sa už ako 21-ročná za Jona Voighta, s ktorým mala syna a neskôr dcéru Angelinu. V roku 1980 sa manželia rozviedli pre neveru. Po rozvode randila s politickým aktivistom Billom Dayom a hudobníkom Johnom Trudellom. Svoje súkromie si strážila a médiám neposkytovala rozhovory.

Dcéra Angeliny Jolie Shiloh
Zdroj: Profimedia

„Spálilo to jej sen o rodinnom živote. Ale stále milovala byť matkou,“ vyjadrila sa podľa denníka People Angelina k nevere otca. „Jej sny byť herečkou sa rozplynuli, keď zistila, že vo veku 26 rokov vychováva dve deti so slávnym bývalým, ktorý vrhol dlhý tieň na jej život,“ dodala.

Zomrela po osemročnom boji s rakovinou

V roku 2007 Marcheline zomrela ako 56-ročná po dlhom, osemročnom boji s rakovinou vaječníkov. Marchelininu matku a sestru postihol rovnaký osud.

Angelina Jolie ku Dňu matiek napísala pre New York Times dojemný príspevok: "Mamu som stratila v tridsiatke. Keď sa obzriem späť do tých čias, vidím, ako veľmi ma jej smrť zmenila. Nebola náhla, napriek tomu sa v mojom vnútri toľko zmenilo. Stratiť materinskú lásku a vrúcne mäkké objatie je, akoby niekto strhol ochrannú prikrývku."

Angelina Jolie bola zo smrti matky zdevastovaná.
Zdroj: Getty Images

Tetovanie ako spomienka na mamu

Niekoľko rokov po smrti svojej matky si dala Jolie na pravú ruku vytetovať malé písmeno „W“ – odkaz na pieseň Rolling Stones „Winter“, ktorú jej mama spievala ako bábätku. Napísala, že ako bledlo písmenko na jej ruke, strácal sa aj jej pocit ochrany a domova.

Anketa
Bola podľa vás mama Angeliny Jolie krajšia než jej slávna dcéra?

Prečítajte si tiež: