Kate s dáždnikom nielenže pripomínala hollywoodsku celebritu, ale zhodou okolností aj svoju sokyňu Meghan Markle (39), ktorá pred vyše rokom zažiarila za podobných okolností v takmer rovnakých šatách.

Daždivé, ale úžasné FOTO Kate Middleton nájdete v galérii >>

Pokiaľ ide o vojvodkyňu z Cambridgea a manželku princa Williama (38), všestrannosť by mohla byť jej druhým menom. Ako trojnásobná mamina s prehľadom zvláda nielen rodičovské povinnosti, ale aj reprezentáciu kráľovskej rodiny a pomoc ostatným prostredníctvom charitatívnych organizácií a nadácií. Dokonca odštartovala úplne nový projekt; Kráľovskú nadáciu pre rané detstvo, informoval britský denník Daily Mail.

Iniciatíva je vyvrcholením 10-ročnej práce Kate, ktorá sa dlhodobo venuje mládeži, pričom problémy ovplyvňujúce raný vývoj detí vojvodkyňa prirovnáva k sociálnemu ekvivalentu klimatickej krízy. „Čím viac sa dozvedáme o prvých piatich rokoch života, tým viac je zrejmé, že musíme konať,“ myslí si, pričom dodala, že práve táto vývojová fáza človeka ovplyvňuje to, aký bude v dospelosti.

Zdroj: Getty Images

Majú to v rodine

Psychologickým otázkam a duševnému zdraviu sa pritom v rámci kráľovskej rodiny venujú intenzívne aj vojvodkyňa Meghan a princ Harry (36). Will a Kate sú síce diametrálne odlišní od Harryho a Meghan, no aspoň na tejto jednej veci sa dokážu zhodnúť; že o emocionálnych problémoch a pocitoch treba hovoriť. Odcudzení bratia, paradoxne, však v minulosti na vlastné rady príliš nedali a po mesiacoch, ba rokoch konfliktov sa vraj až teraz uzmierili.

Stalo sa tak krátko predtým, ako si obaja spoločne uctia zosnulú mamu tým, že jej v záhradách Kensingtonského paláca vztýčia 1. júla sochu. Práve v tento deň by sa totiž Diana, princezná z Walesu († 36) dožila 60. narodenín.

Pozrite si aj: