Z maskérne ste išli rovno pred kameru?

Nie, ale schválili ma a dostala som e-mail s inštrukciami. Nakrúcanie bolo až na ďalší týždeň skoro ráno. Odchádzal veľký autobus, a to na minútu presne o 5:00. Na križovatke som potom videl dvoch chalanov, ako na nás o 5:02 mávali, ale neskoro. Nezastavili sme. Nesmeli sme si brať žiadnu elektroniku, veľké tašky, pírsing... tolerovala sa len priesvitná igelitka s knihou, lieky alebo jedlo, ak mal človek alergie. Inak sme raňajky, obed kávu, čaj a vodu dostávali. Mali sme byť čerstvo okúpaní a s umytými vlasmi, ale bez použitia vlasových produktov.

Vedeli ste už od začiatku, v akom filme budete účinkovať?

Naivne som si myslela, že film Voltaire, do ktorého ma zobrali, je skutočný názov filmu. Ale keďže sa na nakrúcaní dosť klebetilo, asi o dva dni ma niekto osvietil, že ide o Fantastické zvery 2. Niektorí komparzisti mali v štábe svoje tajné zdroje, takže o informácie z druhej ruky nebola nikdy núdza.

Fantastické zvery 2: Grindelwaldove zločiny
Fantastické zvery 2: Grindelwaldove zločiny
Zdroj: Continental Film

Predpokladám, že Vás zaviezli opäť rovno do kostýmérne.

Áno. Každý sme dostali svoj kód, ktorý sme si museli zapamätať. Môj bol AMP429. Na raňajky nás pustili až po odovzdaní telefónu. Jedlo sa v obrovskom bielom stane s dlhokánskymi stolmi. Niektorí už mali na sebe svoje čarodejnícke kostýmy, iní boli v civile. Nestihla som dojesť ani tretie sústo, keď sa z megafónu ozvalo, že sa máme ísť prezliecť. V kostýmerne mala každá žena vlastnú kostymérku: zapínali podprsenky, navliekali pančuchy a všemožne sa nás snažili nacpať do sťahujúceho spodného prádla. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa z mojich pŕs, ktoré vyzerali ako dve jabĺčka, stali vďaka handrovej podprsenke dve šišky z nevykysnutého cesta. Šaty boli také úzke, že som nedokázala zdvihnúť ruky; vraj preto, že kedysi boli ženy drobnejšie. Všetko bol totiž originál a stál majland. Sami sme si preto nemohli ani zapnúť gombík.

Potom ma poslali do maskérne, kde robili aj účesy, ale keďže ženská bola plná, musela som do mužskej. Každý sme dostali kartičku s menom a fotkou z prvého dňa, kde bolo do detailov napísané, ako máme vyzerať pred kamerou. Niekedy však bolo problematické dosiahnuť v kratšom časovom intervale rovnaký výsledok – a navyše to robil iný človek. To bol aj môj prípad. Trápili sa so mnou dve asi hodinu aj pol. Niektoré ženy si však na pľac prepašovali vlastné líčidlá a neskôr sa „vylepšili“, aj keď mali vyzerať ako dámy z 20. a 30. rokov. Maskéri niektorým ľuďom pridávali tetovania, iným ich predlžovali. Ďalším zasa zakrývali. Vraj to záviselo od toho, či daná osoba pôsobila ako niekto, kto by v 30. rokoch tetovanie mal alebo nie.

Fantastické zvery 2: Grindelwaldove zločiny
Fantastické zvery 2: Grindelwaldove zločiny
Zdroj: Continental Film