Viac FOTO z koncertu nájdete TU!

Krátko po ôsmej večer zaznel zimným štadiónom obrovský jasot nadšených fanúšikov. Ich krik vyvolal príchod nezabudnuteľnej kapely na dvojpodlažné pódium. Napriek tomu, že členovia kapely sa vekovo pohybujú okolo 70-ky, ich výkon by strčil do vrecka aj omnoho mladšie ročníky.

Zimný štadión Ondreja nepelu v Bratislave sa v stredu večer naplnil fanúšikmi legendárnej nemeckej hard-rockovej skupiny Scorpions,
Zdroj: Stana Topolska

Samotný spevák kapely Klaus Meine si okamžite získal publikum. "Dobrý večer, ako sa máte," zakričal vcelku slušnou slovenčinou do davu, za čo si vyslúžil nadšené ovácie celej arény. Práve v tom momente odštartovala kapela dychberúcu šou ako po speváckej, hudobnej, ale aj vizuálnej stránke. Vďaka vysunutému pódiu si tak fanúšikovia mohli užiť neskutočný zážitok a doslova cítiť kvapkajúci pot gitaristov počas ich geniálnych sól. Prvé piesne koncertu Make It Real a The Zoo sa niesli vo veľmi energickom a dynamickom duchu, dotvorené úžasnými vizuálnymi efektmi dokonca aj so slovenskou vlajkou.

Fanúšikovia, ktorí si prišli vypočuť najmä najznámejšie balady Send Me an Angel a Wind of Change, nečakali dlho a pred deviatou večer, keď zazneli prvé tóny skladby Send Me an Angel, bolo z publika počuť obrovské nadšenie. Klaus Meine nezaprel svoju srdečnú povahu a úctu k fanúšikom. Do davu namieril svoj mikrofón a nechal hľadisko odspievať si refrén piesne spolu s kapelou.

Zimný štadión Ondreja nepelu v Bratislave sa v stredu večer naplnil fanúšikmi legendárnej nemeckej hard-rockovej skupiny Scorpions,
Zdroj: Stana Topolska

To bol však len začiatok neskutočného zážitku, ktorý prišiel spolu s notoricky známou skladbou o nádeji Wind of Change, ktorú s kapelou odspievala doslova celá hala. V tom momente sa štadiónom vznášal neskutočný pokoj a zvláštne intímna atmosféra.

Celý koncert sa niesol v duchu nostalgie a v žiadnom prípade nepôsobil ako povinná jazda. Na záver sa fanúšikom podarilo vytlieskať si ešte dve famózne skladby - dynamickú Rock You Like a Hurricane a jednu z najkrajších romantických balád všetkých čias Still Loving You.