Bradby podľa denníka The Sun tvrdí, že Harry s Meghan boli oboznámení o Charlesovom pláne „zúžiť“ kráľovskú rodinu. Inými slovami, budúci kráľ chce výrazne obmedziť počet seniorných členov monarchie, čo znamená, že niektorí poprední „royalovia“ budú musieť za jeho blížiacej sa éry ustúpiť do pozadia.

Novinár Tom Bradby
Novinár Tom Bradby
Zdroj: ITV

Harry vraj vedel, že po takýchto „čistkách“ padne povestný „Čierny Peter“ práve na neho a na Meghan, a preto sa manželia rozhodli, že nebudú na vyradenie čakať a radšej sami odídu. Ich rozhodnutie podľa Bradbyho nebolo pre členov kráľovskej rodine až také šokujúce, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať.

 

Správanie previnilcov však nasvedčuje tomu, že minimálne Meghan rátala „s prebudením krakena“. Archieho si nechala v Kanade ako poistku, aby sa mala dôvod vrátiť do zámoria a zmiznúť z Británie, kde je momentálne situácia naozaj horúca. Harry však v Londýne musel zostať a vysvetľovať situáciu.

Anketa
Myslíte si, že ak by Harry s Meghan sami neodišli, jednoducho by ich z hlavnej vetvy monarchie vylúčili?
  • 24%
  • 76%

Sorry, ale nerátame s vami

Princ Charles, ktorý po Alžbete prevezme opraty britskej monarchie, sa už v minulosti netajil svojím plánom o miernu reformáciu inštitúcie. A keďže William je starší a očividne si svoje kráľovské povinnosti plní lepšie, je jasné, že z kola von bude musieť ísť práve Harry. Na druhej strane, ryšavý princ sa nemôže čudovať – spolu s Meghan vždy patrili medzi kráľovských outsiderov, ktorí sa ostatných stránili a snažili sa ísť svojou, ešte nevyšliapanou cestou.

Náznaky, že sa s nimi v súvislosti s monarchiou príliš neráta, si všimli všetci. Alžbeta počas vianočného príhovoru nemala na stole fotku ich snya Archieho, no George tam nechýbal. Keď sa neskôr rodinka fotila, William a Kate tam, spolu s Alžbetou a Charlesom, boli, rovnako ako syn George, no Harryho a Meghan nikto nepozval.

Štyri generácie kráľovstva: fotografia, ktorá Harryho a Meghan údajne veľmi ranila.
Štyri generácie kráľovstva: fotografia, ktorá Harryho a Meghan údajne veľmi ranila.
Zdroj: Instagram.com/theroyalfamily

Harry sa vraj už dlhšie cítil byť vylúčený z kráľovských kruhov, napriek tomu sa však nemá skutočne na čo sťažovať. Keď si totiž s Meghan zmysleli, že sa odsťahujú, kráľovná im poskytla vlastný domov a nechala ho navyše, za peniaze daňových poplatníkov, zrekonštruovať. Máloktorý vnuk sa môže popýšiť takou štedrou babičkou.

Ťažko povedať, či sa Meghan s Harrym odťahovali od ostatných preto, lebo mali pocit, že sa s nimi neráta, alebo to bolo presne opačne. Tak či onak, už od začiatku to boli práve oni dvaja, kto porušoval kráľovské tradície. Zatiaľ čo Kate a William boli priam príkladní, Meghan si robila veci po svojom, najmä teda, keď bola tehotná a riešil sa pôrod a budúcnosť Archieho.

Kráľovská rodina, zdanlivo idylická...
Kráľovská rodina, zdanlivo idylická...
Zdroj: Samir Hussein

Potom sa manželia odsťahovali z paláca a odišli zo spoločnej charitatívnej nadácie, ktorú viedli spolu s Williamom a Kate. Bolo len otázkou času, kedy nad monarchiou a celou rodinou zlomia palicu a definitívne odídu preč, hľadať svoje šťastie niekde inde.

Kuriózne je, že podobný osud zdieľajú aj ich voskové napodobeniny v múzeu, ktoré po nečakanom oznámení dvojice manažment odpratal čo najďalej od figuríny Alžbety.

Prečítajte si aj:

Mohlo by vás zaujímať: