Kráľovská rodina dnes rozhodla o osude princa Harryho a jeho manželky Meghan, informuje DailyMail. Kráľovná pripustila, že by bola najradšej, keby dvojica ostala v kráľovskej rodine na "plný úväzok", ale nakoniec sa rozhodla, že rozhodnutie princa Harryho a Meghan plne podporuje. 

"Moja rodina dnes absolvovala veľmi konštruktívne rozhovory o budúcnosti môjho vnuka a jeho rodiny. Moja rodina bezvýhradne podporuje túžbu Harryho a Meghan začať ako mladá rodina nový život. Napriek tomu, že by sme boli radšej, aby sa aj naďalej naplno venovali svojim povinnostiam členov kráľovskej rodiny, rešpektujeme a chápeme ich túžbu viesť ako rodina nezávislejší život a zároveň zostať vysoko cenenou súčasťou mojej rodiny,"uvádza sa vo vyhlásení britskej kráľovnej Alžbety II.

Harry si svoju Meghan vybral veľmi dobre.
Harry si svoju Meghan vybral veľmi dobre.
Zdroj: Profimedia.sk

Panovníčka tiež avizovala prechodné obdobie, počas ktorého budú vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu tráviť čas v Kanade i Veľkej Británii.
Britská kráľovná Alžbeta II. zvolala na pondelok krízové stretnutie kráľovskej rodiny, na ktorom sa hovorilo o ďalšom postupe po tom, ako jej vnuk princ Harry spolu s manželkou Meghan v stredu oznámili, že sa vzdajú svojej úlohy "vysokopostavených" členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby sa stali finančne nezávislými.

Oficiálne vyhlásenie kráľovskej rodiny
Oficiálne vyhlásenie kráľovskej rodiny
Zdroj: instagram windsor.royal.family

Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v sídle Sandringham v anglickom grófstve Norfolk, sa zúčastnili aj Harryho otec princ Charles a Harryho starší brat princ William. Harryho manželka Meghan, ktorá sa momentálne nachádza v Kanade, sa s ostatnými členmi rodiny pravdepodobne spojila prostredníctvom konferenčného hovoru.

Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane