Svetlo sveta uzrel 4-hodinový dokumentárny film Leaving Neverland pomenovaný podľa ranča, kde Michael Jackson údajne zneužíval malé deti. Jeho premiéra sa konala dnes na filmovom festivale Sundance. Údajne zachytáva nezvratné dôkazy o jednom z najväčších sexuálnych škandálov celebritného sveta.

VIDEO: Ukážka dokumentu Leaving Neverland:

Za kontroverznou snímkou stojí režisér Dan Reed, ktorý roky zhromažďoval materiály a rozhovory, usvedčujúce zosnulého speváka z pedofílie. Napriek tomu, že Michaela Jacksona obvinili zo zneužívania detí už v roku 2003, skutočná pravda vychádza na povrch až 10 rokov po jeho smrti. Dan Reed však sľubuje, že v dokumente sa mimo iných vecí nachádza aj jeden nezvratný dôkaz, ktorý zaskočí mnoho fanúšikou legendárneho speváka. 

Michael Jackson v časoch veľkej slávy.
Michael Jackson v časoch veľkej slávy.
Zdroj: Profimedia.sk

Kupoval si mlčanlivosť rodičov

Okrem svedectiev dvoch chlapcov, Jamesa Safechucka a Wadea Robsona, ktorých spevák sexuálne zneužíval, však vysvitlo aj niečo iné. Michael Jackson si mal údajne kupovať mlčanlivosť rodičov zneužívaných chlapcov. Šeky, ktoré rodiny obdržali, mali byť vo vysokých sumách, no svoj účel nesplnili. Pred kamery sa nakoniec postavili rovnako ako ich deti a rozpovedali šokujúci príbeh o zosnulom spevákovi. 

Michael Jackson a Wade Robson pri odchode z Neverlandu.
Michael Jackson a Wade Robson pri odchode z Neverlandu.
Zdroj: leaving neverland

Nad celým cirkusom sa však vznáša obláčik pochybností. Je za príbehmi chlapcov a ich obetavých rodičov, ktorí o znásilneniach vedeli, no tučná suma na šeku im zalepila ústa, kúsok pravdy? Alebo je to len obrovská lož za účelom obohatiť sa – tak ako tvrdia Jacksonovi pozostalí?

Prečítajte si aj:

Mohlo by vás zaujímať: