FOTO Ako sa zo starého sídla stala luxusná vila pre Meghan a Harryho

Rezidenciu Frogmore Cottage venovala dvojici kráľovná Alžbeta. Avšak nebyť sporu medzi Meghan a Kate, dvojica by mohla zostať bývať v paláci aj naďalej, čím by ušetrili množstvo peňazí. Kvôli rozsiahlej rekonštrukcii sa však rozpočet na ich nové sídlo značne zvýšil.

VIDEO: Princ Harry sa teší zo syna Archieho

Vo Frogmore Cottage sa nachádzalo pôvodne 5 bytov. Z domu, kde by mohlo bývať až 5 rodín, si spravili luxusné sídlo iba pre seba. Nové stropy, podlahy, vodovody, elektrina, záhrada a prerábka všetkých izieb stála daňových poplatníkov už 2,5 milióna eur.

Sídlo Frogmore Cottage pred rekonštrukciou.
Sídlo Frogmore Cottage pred rekonštrukciou.
Zdroj: Twitter

„Nárast rozpočtu kráľovskej rodiny už prekračuje všetky medze. Na úkor rekonštrukcie sa musia škrtnúť rozpočty pre školy a nemocnice,“ hovorí Graham Smith z kampane za vyhlásenie republiky. Na úkor ich nového sídla sa tak museli skresať rozpočty pre iné inštitúcie. „Majú nám byť príkladom. Mám pocit, že začínajú využívať ľudí, ktorí tvrdo pracujú. Oni sú predsa milionári, tak nech si to platia zo svojho,“ zúri fanúšička rodiny.

Anketa
Myslíte si, že by si mali Meghan s Harrym zaplatiť prerábku ich nového sídla zo svojho?
  • 97%
  • 3%

Okrem rozpočtu na rekonštrukciu ich sídla, ktoré mimochodom nie je ešte stále dokončené, sa zvýšil rozpočet aj na ochranku. Okolie ale aj samotnú Meghan s Archiem stráži denne 20 ochrankárov, ktorí sú taktiež platení z kráľovského rozpočtu určeného pre rekonštrukciu. Vyše 20-tisíc libier je zas vyčlenených na výstavbu vysokých stromov a zelene, pretože nechcú byť verejnosti a očiach – a to aj napriek nepretržitej ochranke 24 hodín denne

Meghan Markle, princ Harry, Archie Harrison
Meghan Markle, princ Harry, Archie Harrison
Zdroj: Profimedia.sk

Nuž, Meghan svojím príchodom do kráľovskej rodiny poriadne zamiešala karty. Nebyť jej panovačnosti, dvojica by doteraz bývala v paláci rovnako, ako Kate s Williamom.  

Viac na Pluska.sk: