Budúci týždeň by „najslávnejšia žena na svete“ oslávila 60 rokov. Princezná Diana, milujúca matka a kráľovná sŕdc, ako ju volali kráľovskí fanúšikovia, však nemá pokoj ani po smrti.

S príchodom výročia jej tragického a náhleho odchodu zo sveta začal britský denník Daily Mail vlastné "vyšetrovanie" s cieľom zistiť, čo presne sa v osudnú noc a niekoľko hodín po jej smrti odohrávalo. "V našom vlastnom seriáli a podcaste, ktorý skúma posledné dni života princeznej Diany, sme sa rozprávali s dôležitými svedkami a členmi jej vnútorného kruhu, ktorých svedectvá zostali doposiaľ nevypočuté," oznamujú čitateľom na stránke. 

FOTO Z NEHODY NÁJDETE V GALÉRII

Paríž: 7.00 h miestneho času, nedeľa 31. augusta 1997

Uplynuli tri hodiny a šesť minút odvtedy, čo bola princezná z Walesu vyhlásená za mŕtvu. Západná časť tunela pod mostom Pont de l'Alma, kde čierny Mercedes S280, ktorý viezol princeznú a jej priateľa Dodiho Fayeda, je stále uzavretá. Pri tragickej nehode zomreli okrem princeznej Diany aj Dodi, šofér Henri Paul a ťažko sa zranil Dodiho osobný strážca Trevor Rees-Jones.

Posledné foto princeznej Diany pred jej smrťou v aute.
Zdroj: Profimedia

Na miesto nehody dorazil ako prvý lekár Frederic Mailliez. "Bol som ohromený a v šoku," spomína pre Daily Mail. Mailliez totiž spočiatku netušil, že ťažko zranená žena, ktorú ošetroval, bola princezná Diana. Jej bezvládne telo naložili do sanitky a okamžite odviezli do nemocnice, kde sa jej snažili pomôcť. Avšak bezúspešne. Diana, princezná z Walesu, prvá manželka princa Charlesa, zomrela

Čo sa dialo v nemocnici? Článok pokračuje na druhej strane