Vianoce bez Popolušky? Nepredstaviteľné! Obľúbená herečka síce odišla z tohto sveta predčasne, divákom sa však naďalej bude pripomínať každé Vianoce ako nežná Popoluška, ktorá pri úteku zo zámku stratila črievičku a vydala sa za princa, po ktorom túžila každá žena v kráľovstve. Libuša Šafránková sa dožila 68 rokov, no niektorí jej hereckí kolegovia toľko šťastia nemali.

TRAGICKÉ OSUDY HERCOV Z POPOLUŠKY V GALÉRII

Carola Braunbocková († 54), ktorá si v Popoluške zahrala zlú macochu, umrela päť rokov po nakrútení rozprávky v Berlíne na zlyhanie srdca. Žiaľ, v pomerne mladom veku zomrel aj ďalší herec, Vladimír Menšík († 58) alias Vinzek, ktorý si zahral vo viac ako 120 filmoch a je považovaný za jedného z najlepších českých hercov v histórii. Počas nakrúcania Popolušky sa však hovorilo o jeho sklonoch k alkoholizmu a jeho záľube v pití neprospievala ani astma, ktorá ho trápila už od strednej školy.

Rozprávka očarila všetky generácie.
Zdroj: archív M.T.

Problémy s dýchaním nakoniec Menšíka zrazili na kolená a herec naposledy vydýchol v Brne v roku 1988. O 10 rokov neskôr si prišla zubatá aj pre ďalšieho vynikajúceho herca, Jiřího Růžičku († 43) alias Kuchtík, ktorý mal roky problém s nadváhou. „Jirka skolaboval medzi dverami od záchoda a zasekol sa tam. Keď prišla záchranka, sanitári ho nedokázali naložiť a vyniesť z bytu. Taký bol tlstý. Čakalo sa preto na hasičov, ale kým prišli, Jiřího stav už bol kritický,“ spomína Růžičkov kamarát na českom portáli Aha!

Anketa
Pozerávate na Vianoce Popolušku?

V roku 2004 opustila tento svet aj jeho matka, nezabudnuteľná a fenomenálna Helena Růžičková († 67) alias Droběna, ktorá v červených šatách povykrúcala princa na bále jedna radosť. Kráľa, ktorý silou-mocou túžil nájsť pre svojho syna manželku, stvárnil nemecký herec Rolf Hoppe († 87), ktorý sa preslávil nielen v Popoluške, ale aj v oscarovom filme Mefisto. Hoppe zomrel v roku 2018 obklopený svojimi najbližšími.

Rozprávkový princ, ktorého si zahral Pavel Trávníček (70), mal na rozdiel od svojich zosnulých kolegov viac šťastia. Minimálne, čo sa týka zdravia. Jeho osobný život je totiž plný rozvodov a zatiaľ čo si v rozprávke zahral princa, v skutočnom živote si užíval ako pravý kráľ. Ženy sa mu hádzali pod nohy jedna radosť a on im nedokázal povedať nie napriek tomu, že ho doma čakala manželka. Azda preto je už štvrtýkrát ženatý.

Prečítajte si aj: