Kate Middleton môžete na oficiálnych podujatiach vidieť vždy perfektne nahodenú a s malou listovou kabelkou, ktorú si zvyčajne drží pred sebou oboma rukami.

Experti na etiketu prezradili, že ide o viac ako len o perfektný módny doplnok.

Zakladateľka prestížnej newyorskej školy etikety, Myka Meier, sa nedávno vyjadrila, že Kate sa takýmto gestom vyhýba zbytočnému podávaniu rúk, ktoré by mohlo byť trápne.

Expert z Anglicka, William Hanson, tvrdí, že Kate nerobí dobre ak svoju listovú kabelku používa ako „štít“.

„Vojvodkyňa pravdepodobne nepreferuje podávanie si rúk s určitými ľuďmi – existujú však na to aj iné triky, aké používala napríklad kráľovná alebo ostatní členovia rodiny,“ vyjadril sa pre portál Daily Mail.

Podľa protokolistu, si to vyžaduje len prax a viac času v kráľovskej rodine: „Keď nadobudne viac skúseností, uvedomí si, že nemusí byť taká milá na každého, a s každým si podávať ruky. Pre ktorých už čas nezvýši, bude stačiť zdvorilý úsmev.“

Podobné triky používali napríklad aj jej svokor alebo dedko jej manžela princa Williama.

“Mužská časť kráľovskej rodiny, ako napríklad Vojvoda z Edinburgu, často chodili so zovretými rukami za chrbtom. Ďalší dobrý spôsob ako sa vyhnúť neželanému podávaniu rúk," prezradil odborník.

Naopak, bývalý komorník princa Charlesa a jeho ženy Camilly si myslí, že Kate si túto pózu osvojila nezávisle od vyhnutia sa podávaniu rúk. „Môžete vidieť, že ruky si spolu vpredu drží aj vtedy keď, nemá kabelku“.

Podľa neho je toto gesto prejavom sebavedomia, a často si ho osvojujú prezidenti, ministri, alebo iní vysokopostavení reprezentanti štátov, a to hlavne pri verejných vystúpeniach.