Publikácia zobrazuje Charlesa vo veľmi nelichotivom svetle a zdôrazňuje, že jeho skutočnou životnou láskou bola od samotného začiatku vojvodkyňa Camilla z Cornwallu (69), ktorú prvýkrát stretol v roku 1972, päť rokov pred Dianou.

Vzala si ho so sebou do hrobu: Na povrch uniklo prísne strážené tajomstvo princeznej Diany!

Camilla však nebola pre kráľovskú rodinu pre svoju minulosť dostatočne "panenská," a tak na vtedy zo vzťahu upadlo. Keď však Charles dovŕšil 30 rokov, rodina na neho začala tlačiť, aby sa konečne oženil.

Bývalý milenec princeznej Diany prehovoril: Je Harry jeho syn alebo nie?

Práve v tom čase sa začal stretávať s mladou Dianou, pričom ich romanca neistej budúcnosti vyvrcholila, keď Charles dostal od svojho otca, princa Philipa, výhražný list, v ktorom mu prikázal, aby Dianu požiadal o ruku. V stávke podľa neho totiž bola reputácia kráľovskej rodiny.

Princ William upadol v Británii do nemilosti: Ako mohol tak nechutne ponížiť Kate?

Ako píše Smithová, Diana bola v zlom čase na zlom mieste a jej mizerné manželstvo s Charlesom, ktorého väčšinu aj tak strávil v náručí Camilly, trpelo od samého začiatku.

Diana a Charles sa rozviedli v roku 1996, o rok neskôr "princezná sŕdc" zahynula pri dopravnej nehode v Paríži. Kniha s názvom "Princ Charles: Vášne a paradoxy nepravdepodobného života" sa na trh dostane už 4. apríla.