Populárneho speváka obvinili zo sexuálneho zneužívania detí na ranči Neverland už počas jeho života. Ani jeden zo súdnych sporov, ktoré boli vedené proti Jacksonovi, však nakoniec neobstál a Michaela z údajnej pedofíllie nikdy neusvedčili. Jeho odporcovia, ale aj niekoľko údajných obetí sa to po jeho smrti snažia napraviť a uviesť veci na pravú mieru. Napriek tomu, že za desať rokov sa nenašli žiadne dôkazy, ktoré by potvrdili obvinenia zo sexuálneho obťažovania a zneužívania maloletých, sa ich zrazu vynorili doslova desiatky.

Michael Jackson v roku 1994
Michael Jackson v roku 1994
Zdroj: gettyimages

Po výpovediach a šokujúcich dôkazoch v štvorhodinovom dokumente Leaving Neverland, v ktorom vystupujú dvaja chlapci, ktorých mal Michael zneužívať, sa objavila aj časť videozáznamu z vypočúvania kráľa popu. Výsluch sa odohral 1. marca 1996, keď mal spevák 37 rokov.

Viac fotografií nájdete v galérii článku.

Vypočúvanie bolo súčasťou žaloby, ktorú na speváka podali zamestnanci ranča Neverland. Michael sa mal zamestnancom vyhrážať prepustením, ak prehovoria o jeho vzťahoch s chlapcami, ktorých mali byť svedkom. Na videozázname pokladajú vyšetrovatelia Jacksonovi otázky o jeho sexualite, pedofílii aj jednotlivých obvineniach zo sexuálneho zneužívania maloletých. Michael sa počas celého výsluchu neustále mrvil a pôsobil nervózne. Pri otázkach o konkrétnych prípadoch a obvineniach sa dokonca neudržal a z chuti sa rozosmial.

VIDEO: Odtajnená časť výsluchu Michaela Jacksona:

Počas celej doby výsluchu boli prítomné aj jeho právnici, ktorí speváka usmerňovali, na ktoré otázky má a na ktoré nemá odpovedať. Obvinenia zo zneužívania väčšinou poprel pokrútením hlavy a príliš sa nevyjadroval. V zverejnenom videu, ktoré do dokumentu ponúkla stanica Daily Mail, sa Michael vyjadruje aj na margo svojej sexuality. Obhajuje svoju farbu pokožky, popiera to, že by bol belochom či homosexuálom. Na záver tiež uviedol, že kráča v stopách Ježiša, ktorý sa tiež obklopoval deťmi. Jedine detská pokora, radosť a smiech sú vraj tým správnym smerom v živote.Týmto vyhlásením chcel Michael vysvetliť svoju lásku k deťom.

Pochybné obvinenia Michaela Jacksona

V roku 1993 bolo na Michaela podané trestné oznámenie za sexuálne zneužívanie detí. Speváka z pedofílie obvinil vtedy 13-ročný chlapec Jordan a jeho otec Evan Chandler. Otec so synom žiadali od Jacksona odškodné vo výške 22 miliónov dolárov, čo však spevák odmietol. Počas vyšetrovania prípadu sa Michael obhajoval aj verejne a fanúšikom prisahal, že sa ničoho podobného nedopustil.

Jordan Chandler si nakoniec od Jacksna odniesol 22 miliónov dolárov. Spevák však s vyrovnaním nikdy nesúhlasil a trval na svojej nevine.
Jordan Chandler si nakoniec od Jacksna odniesol 22 miliónov dolárov. Spevák však s vyrovnaním nikdy nesúhlasil a trval na svojej nevine.
Zdroj: youtube

Médiá však stáli proti nemu a z obvinení Jaksona sa snažili vyťažiť, čo najviac. Podobne ako Jordan, ktorý sa v jednom zo záznamov vyjadril, že už o chvíľu bude mať všetko po čom túžil a spevákovi zničí celú kariéru. Obvinenia zo sexuálneho zneužívania sa však nepotvrdili a súd zamietol vyplatenie odškodného. Napriek tomu sa michael nakoniec s rodinou vyrovnal mimosúdnou cestou a požadovanú sumu vyplatil. Otec so synom obvinenie okamžite stiahli a bez problémov podpísali vyhlásenie o Michaelovej nevine. Od tejto doby už o údajne zneužívanom chlapcovi nebolo počuť. Blízky priateľ a hovorca speváka sa však k prípadu vyjadril, že Michael nikdy s vyplatením odškodného nesúhlasil.

na fotografii Macaulay Culkin ( v strede ) a Michael jackson v roku 1991.
na fotografii Macaulay Culkin ( v strede ) a Michael jackson v roku 1991.
Zdroj: youtube

Malý Kevin sa speváka zastáva do dnes

Medzi detskými obeťami Michaela Jacksona mal byť aj populárny herec Macaulay Culkin, ktorý mal v inkriminovaných rokoch tráviť na ranči Neverland množstvo času. Do dnešného dňa však odmieta akékoľvek konšpirácie o tom, že by bol spevákom obťažovaný či sexuálne zneužívaný. Michaela vnímal, ako svojho blízkeho priateľa a v jeho spoločnosti sa vždy cítil dobre.

Anketa
Veríte tomu, že bol Michael Jackson pedofil?
  • 9%
  • 58%
  • 15%
  • 18%

Mohlo by vás zaujímať: