Kráľovná navštívila Westminsterský palác so svojou dcérou, princeznou Anne. Keď vystúpila z auta, v jednej ruke držala čiernu kabelku a v druhej, na prekvapenie, vychádzkovú palicu, ktorou si pomáhala pri chôdzi. Alžbetu, ktorá sa pohybuje prevažne bez akejkoľvek pomoci, sme mali možnosť naposledy vidieť s paličkou v roku 2003 po operácii kolena. 

FOTO KRÁĽOVNEJ O PALIČKE V GALÉRII

Ako informuje britský denník Daily Mail, Alžbeta je, čo sa týka zdravia, v poriadku a vychádzkovú palicu použila "pre pohodlie". Informoval o tom Buckinghamský palác, čím zotrel zo stola všetky špekulácie. O tom, že je panovníčka zdravotne v poriadku, svedčila aj jej dobrá nálada. Alžbeta sa najskôr zvítala s arcibiskupom, zakývala fanúšikom a usmievala sa na všetky strany. 

ALŽBETA S PALIČKOU - Kráľovná opúšťa Kostol sv. Márie Magdalény v Sandringhame v Norfolku 25. decembra 2003.
Zdroj: Getty

Kráľovná nie je ako ostatné babičky

Alžbeta II. je právom považovaná za jednu z najlepších a najodolnejších panovníkov Spojeného kráľovstva. Vzhľadom na jej vek je až obdivuhodné, že ešte stále dokáže bez problémov vysadnúť na koňa a pomalou chôdzou sa poprechádzať po záhradách paláca. Okrem toho vlastní aj nadupaný Range Rover a sadnúť si za volant nemá problém ani v 95 rokoch. 

2019 - Kráľovná Alžbeta viditeľne zostarla. Jazda na koni jej však nerobí žiadny problém.
Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj: