Smutnú správu o tom, že herec Petr Oliva dnes ráno zomrel, priniesol český portál Blesk.cz. Správu potvrdila aj jeho dcéra Adéla.

Zomrel známy český herec Petr Oliva
Zomrel známy český herec Petr Oliva
FB Petr Oliva

Herec hral v Divadle Radka Brzobohatého, ktoré na svojom Facebookovom profile zverejnilo smutný odkaz. „Táto správa nás veľmi zasiahla. Peter, budeme vždy spomínať s láskou. Nikdy nám neprestane chýbať.“ Peter  sa dožil 75 rokov a štrnásteho februára by oslávil 76. narodeniny.

Petr hral plukovníka Kalinu zo seriálu Ordinácia v ružovej záhrade 2 ale objavil sa aj v  populárnych seriáloch od Majora Zemana cez Sanitku až po český seriál Poisťovňa šťastia. Okrem iného sa preslávil aj dabingom. Svoj hlas prepožičal napríklad Pierrovi Richardovi, Robertovi Redfordovi, Paolovi Villaggiovi a Bodiemu z  anglického seriálu Profesionáli.

Petr Oliva sa narodil v roku 1943; jeho prvou manželkou bola Regina Rázlová a neskôr si vzal herečku Dagmar Čárovú. Vyštudoval Divadelnú fakultu Akadémie múzických umení v Prahe (DAMU), kde ukončil štúdiá v roku 1964. Po vojne pôsobil v Divadle Jaroslava Průchu v Kladne, potom bol 20 rokov v pražskom Divadle E.F. Buriana.

Mohlo by vás zaujímať: