Smutnú správu o tom, že herec Petr Oliva dnes ráno zomrel, priniesol český portál Blesk.cz. Správu potvrdila aj jeho dcéra Adéla.

Zomrel známy český herec Petr Oliva
Zomrel známy český herec Petr Oliva
Zdroj: FB Petr Oliva

Herec hral v Divadle Radka Brzobohatého, ktoré na svojom Facebookovom profile zverejnilo smutný odkaz. „Táto správa nás veľmi zasiahla. Peter, budeme vždy spomínať s láskou. Nikdy nám neprestane chýbať.“ Peter  sa dožil 75 rokov a štrnásteho februára by oslávil 76. narodeniny.

Petr hral plukovníka Kalinu zo seriálu Ordinácia v ružovej záhrade 2 ale objavil sa aj v  populárnych seriáloch od Majora Zemana cez Sanitku až po český seriál Poisťovňa šťastia. Okrem iného sa preslávil aj dabingom. Svoj hlas prepožičal napríklad Pierrovi Richardovi, Robertovi Redfordovi, Paolovi Villaggiovi a Bodiemu z  anglického seriálu Profesionáli.

Petr Oliva sa narodil v roku 1943; jeho prvou manželkou bola Regina Rázlová a neskôr si vzal herečku Dagmar Čárovú. Vyštudoval Divadelnú fakultu Akadémie múzických umení v Prahe (DAMU), kde ukončil štúdiá v roku 1964. Po vojne pôsobil v Divadle Jaroslava Průchu v Kladne, potom bol 20 rokov v pražskom Divadle E.F. Buriana.

Mohlo by vás zaujímať: