Furdík sa k filmom vraj dostal ešte ako 15-ročný, keď sa staral o kone hercov. Vtedy mu jeden režisér ponúkol, či by si nechcel vyskúšať kostým.

V Hra o tróny hrá Furdík zloducha Nočného kráľa od 6. série
V Hra o tróny hrá Furdík zloducha Nočného kráľa od 6. série
Zdroj: facebook

Kaskadérom sa nikdy stať nechcel, no osud to zariadil inak. Postupne sa vypracoval na absolútnu špičku a podarilo sa mu pracovať s najväčšími celebritami Hollywoodu. Podieľal na megaprojektoch ako napr. James Bond, Sherlock Holmes, Traja mušketieri či marvelovský trhák Thor.

Na zozname hercov, ktorým “Furdo” robil dabléra nájdete desiatky známych mien ako Russell Crowe, Christopher Eccleston, Channing Tatum či Mark Strong. Tomu robil dvojníka niekoľko rokov a mohli ste ho namiesto neho vidieť bojovať v úspešných filmoch ako Robin Hood či Orol Deviatej légie.

Vladimír Furdík

 

  • Narodil sa 1.7.1970 v Bratislave
  • Jeho žena je Češka, kde spolu s ich deťmi aj žijú- Jeho prvým zahraničným filmom bola Rozprávka o živej vode (1986, Nemecko)
  •  Do Hollywoodu sa dostal v roku 1990
  • Kaskadéra robil už v stovke filmov
  • Poslednú dobu sa venuje skôr choreografii bojových scén
  • Pomáhal aj pri seriáli Štúrovci či filme Bathory.

Ako prezradil v jednom rozhovore, Strong mu dokonca navrhol, aby sa stal jeho dablérom natrvalo. Ponuku však musel odmietnuť. Priateľstvá si však zvyčajne s hercami nevytvára: „Nemôžem byť s nimi kamarát, keď ich učím,“ prekvapil Furdík. Okrem toho, že kaskadérske kúsky predvádza sám, pracuje totiž aj ako ich „učiteľ“.

Vladimir Furdík prezradil, že hercom skúšal dávať aj slovenskú pálenku. Vraj boli však na ňu príliš mäkkí.
Vladimir Furdík prezradil, že hercom skúšal dávať aj slovenskú pálenku. Vraj boli však na ňu príliš mäkkí.
Zdroj: autor

Najviac pozornosti si ale jednoznačne získal vďaka stvárneniu Kráľa noci v spomínanom kultovom seriáli. Na Comics Salón do ružinovského Domu kultúry v Bratislave si ho prišli pozrieť stovky nadšených fanúšikov, ktorým prezradil, ako sa k úlohe vlastne dostal.

„Zavolali mi, či nechcem hrať Nočného kráľa. Bez rozmýšľania som povedal, že im zahrám akéhokoľvek kráľa. No až keď mi robili odliatok hlavy na masku, zistil som, že niečo je divné. Dovtedy som totiž ani nečítal scenár,“ opísal s úsmevom.