Astin patril počas víkendu k hlavným hosťom popkultúrneho festivalu Comic Con vo Viedni, kde 48-ročný umelec rozdával autogramy, fotil sa s fanúšikmi a v neposlednom rade absolvoval aj panelovú diskusiu pred bohatým obecenstvom.

„Bol som vo Viedni už predtým, v roku 1991. So svojou budúcou manželkou Christine sme sa bicyklovali pri Dunaji,“odhalil Astin, ktorý pochádza z rodiny bohatej na hercov. Obaja jeho rodičia sa totiž venujú tejto forme umenia – jeho adoptívny otec John Astin dokonca stvárnil Gomeza v pôvodnom (seriálovom) spracovaní kultovej Rodiny Addamsovcov z roku 1964.

John Astin, adoptívny otec Seana, si v 60. rokoch zahral v seriálovej adaptácii rodiny Addamsovcov.
John Astin, adoptívny otec Seana, si v 60. rokoch zahral v seriálovej adaptácii rodiny Addamsovcov.
Zdroj: Wikimedia

Pre Pána prsteňov som musel pribrať

Vtedy bolo ťažké pribrať... dnes je to už ľahké!
– Sean Astin

Sean Astin pred fanúšikmi vo Viedni, medzi ktorými nechýbalo ani početné slovenské zastúpenie, priznal, že kým v Pánovi prsteňov nehral, netušil, o čo ide. Knihy si prečítal až dodatočne.

K úlohe Sama sa dostal cez režiséra Petera Jacksona, s ktorým už predtým spolupracoval. Šokom pre neho však bolo, keď mu povedal, že do budúceho utorka musí mať britský prízvuk. Kastingom však prešiel, dali mu zahrať scénu, v ktorej Froda bodne obrovský pavúk Shelob (Odula) a Sam si myslí, že jeho priateľ je po smrti.

To, že si mohol zahrať vo filmovom spracovaní Tolkienovho veľdiela, považuje Astin za „dar od Boha“. Nakrúcania na Novom Zélande však podľa neho bolo tou najťažšou vecou, akú kedy robil. Scény sa často mnohokrát opakovali, Astin bol navyše vtedy chudý, pretože veľa športoval, no Jackson z neho potreboval spraviť bucľatého hobita. Herec tak musel razantne pribrať, čo určite nebolo príjemné.

Sean Astin (vpravo ako Sam) a jeho herecký kolega Elijah Wood vo filme Pán prsteňov 3: Návrat kráľa.
Sean Astin (vpravo ako Sam) a jeho herecký kolega Elijah Wood vo filme Pán prsteňov 3: Návrat kráľa.
Zdroj: New Line Cinema

Aj napriek náročnosti si však herci na pľaci užili mnoho zábavy – Astin počas diskusie vyzdvihol najmä hereckých kolegov Iana McKellena (Gandalf), Billyho Boyda (Pipin) a Dominica Monaghan (Chicholm).

Minulý rok patril k hosťom festivalu Comic Con aj John Noble, ktorý v Pánovi prsteňov stvárnil prísneho správcu Denethora. Rozhovor s týmto celosvetovo uznávaným hercom nájdete na Pluska.sk.

Anketa
Máte radi Pána prsteňov?
  • 84%
  • 16%

Prečítajte si aj: