Viac FOTO nájdete TU!

Po smrti kráľovnej Alžbety, ktorá zomrela v septembri vo veku 96 rokov, sa Británia ponorila do dlhých dní smútku. Posledné mesiace dali navyše kráľovskej rodine zabrať aj škandalózne dokumenty, rozhovory a kniha princa Harryho. Ako sa však zdá, kráľovskej rodine svitá znova na lepšie časy.

Princezná Eugenie so synčekom.
Zdroj: Getty Images

O radosť v rodine sa totiž postarala vnučka zosnulej kráľovnej Alžbety princezná Eugenie (32), ktorá dnes prostredníctvom sociálnej siete Instagram oznámila radostnú novinu. "Sme takí nadšení, že môžeme zdieľať, že toto leto pribudne do našej rodiny nový prírastok," pochválila sa fanúšikom. Zároveň zverejnila svoju fotografiu s tehotenským bruškom, ktoré bozkáva jej malý synček August. Dieťatko by sa tak podľa jej slov malo narodiť už v lete.

Princezná Eugenie porodila prvého syna Augusta v roku 2021.
Zdroj: instagram @princesseugenie

Buckinghamský palác dnes vo vyhlásení uviedol: „Princezná Eugenie a pán Jack Brooksbank s potešením oznamujú, že toto leto čakajú druhé dieťa. Rodina je nadšená a August sa veľmi teší na to, že bude veľkým bratom." 

Princezná Eugenie je členkou britskej kráľovskej rodiny. Je mladšou dcérou princa Andrewa, vojvodu z Yorku, a Sarah, vojvodkyne z Yorku. Je dvanásta v línii nástupníctva na britský trón po svojej neteri. Prvého syna Augusta priviedla na svet v roku 2021.