Jessica Alba vyrastala v Kalifornii v babičkinom dome, obklopená množstvom ujov, tiet a bratrancov. „Vždy som cítila hlboký vzťah k mojim mexicko-americkým koreňom. Každá generácia z rodiny môjho otca má neuveriteľne skúsenosti, ktoré hovoria veľa o americkej histórii. To ma neraz donútilo premýšľať o tom, koľko zmien sa udialo v tak krátkom čase,“ prezradila Alba.

Na snímke: Jej prababička Guadalupe Miranda Martinez so svojimi desiatimi deťmi.
Zdroj: popsugar.com

Na snímke je Jessicina prababička Miranda Martinez so svojimi desiatimi deťmi.
FOTO: Instagram Jessica Alba/Popsugar.com

„Môj pradedo sa volal, Daniel Martinez, vyrástol v Mexiku a emigroval do Los Angeles. Nakoniec sa mu podarilo získať dosť peňazí na to, aby otvoril trh v susedstve, kde sa stretol aj s mojou prababičkou Guadalupe Mirandou Martinez. Ako mladá tínedžerka prišla z Mexika do Los Angeles s matkou a bratom," podotkla. Netrvalo dlho, oženil sa a mali spolu deti. Keď v roku 1920 prišiel o podnik, rodina sa obrátil na migrujúcich a začala sa venovať poľnohospodárskym prácam. Moji ujovia a tety s tmavšou pleťou boli v tom čase poslaní do mexických škôl. Nútili ich používať oddelené sprchy a toalety, zatiaľ čo tí s bledou kožou a blond či ryšavými vlasmi mohli chodiť do školy s bielymi študentami," povedala so zármutkom.

Jessica Alba predviedla ploché brucho: Táto sexica, že je mamička?!

Škola pre latinské deti.
Zdroj: popsugar.com

Škola, ktorú založil jej pradedo v Clarmonte, CA.
FOTO: Popsugar.com

Kráska však prezradila, že jedného člena z jej rodiny to naozaj deprimovalo. "Pradedo to ťažko znášal, a preto sa spojil s ďalšími rodinami. Spoločne otvoril Barrio školu pre latino ľudí v Claremont, CA. V škole ich učili čítať a písať v španielčine. Taktiež učil mexickú histórii v čase, keď bolo naozaj ťažké dokázať, že nie je hanbou byť Mexičanom. Herečka však niečo prezradila aj o svojich rodičoch. „Moji rodičia, Mark a Catherine Louisa Alba, boli tak odlišní, ale mali rovnaký účes! Viem, že keď sa stretli, bolo pre okolie a jeho rodičov naozaj ťažko akceptovateľné, aby Mexičanka a Američan, uzatvorili zväzok. Myslím si však, že na matku sa veľmi podobám,“ dodala.