Pluska.sk vám prináša exkluzívny rozhovor s týmto novodobým fenoménom, ktorý má ku dnešnému dňu na konte TRI MILIÓNY predaných nahrávok a dovedna 12 svetových turné – počítajúc Edguya aj Avantasiu.

A to 13. je už za rohom...

Veľký návrat

Ticho pred búrkou; aj tak by sa dalo nazvať obdobie pred marcovými koncertmi speváka a večného vtipkára Tobiasa Sammeta (41) na Slovensku.

Tobias Sammet, frontman rockovo-metalovej opery Avantasia a heavymetalovej kapely Edguy.
Tobias Sammet, frontman rockovo-metalovej opery Avantasia a heavymetalovej kapely Edguy.
Zdroj: Avantasia/Facebook

Mnoho krajín na svete, vrátane našich susedov Poľska, Rakúska či Ukrajiny, márne očakáva jeho príchod – zato na Slovensku sa predvedie hneď na dvoch miestach. Symfonickú rockovo-metalovú operu Avantasia, vedenú šoumenom Tobiasom Sammetom, tento rok čaká celosvetové turné. A práve Slováci dostali privilégium vypočuť si nové, nadupané piesne naživo ako vôbec PRVÍ na svete.

Album Moonglow vychádza už 15. februára 2019.
Album Moonglow vychádza už 15. februára 2019.
Zdroj: Avantasia/Facebook

V telefonickom rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ – ako pre vôbec prvé médium na Slovensku – Sammet poskytol nielen náhľad do duše nového albumu Moonglow, okolo ktorého sa najnovšia koncertná šnúra točí, ale objasnil aj, prečo si dal v roku 2018 pauzu.

Mimo ďalších zaujímavých informácií nám Tobias odhalil aj kuriózny vznik nového albumu, ktorého singel „Raven Childׅ“ si len na YouTube vypočulo už vyše 381 tisíc fanúšikov.

VIDEO: Raven Child – Tobias Sammet, Jørn Lande a Hansi Kürsch:

Tobias Sammet – „Nechcem prijať, že z hudby sa stal akýsi fastfood.“

Pôvodom nemecký spevák, skladateľ a producent Tobias Sammet stojí nielen za unikátnou formáciou Avantasia, ktorá v takmer až rozprávkových piesňach štylizovaných ako opera spája najzvučnejšie mená súčasného hudobného priemyslu, ale aj za úspešnou heavymetalovou skupinou Edguy (1992).

ROZHOVOR – Tobias Sammet (Avantasia, Edguy)

„Už sa neviem dočkať, až šou prinesiem na Slovensko. A keď bude naprd... Slovensko, máte exkluzívne právo vidieť to ako prvé na svete!“
Tobias Sammet
Tobias Sammet
Tobias Sammet
Zdroj: Avantasia/Facebook

Pokračujte, prosím, kliknutím na ďalšiu stranu >>>