Tina si počas života prešla azda všetkým: náročným manželstvom, domácim násilím, finančnou krízou aj obrovskými finančnými problémami. Po tom, čo v roku 1976 uprostred turné odišla od svojho manžela Ikeho Turnera († 76), s ktorým koncertovala po USA, zostala na ulici.

Speváčka Tina Turner a jej vtedajší manžel Ike Turner, s ktorým sa spoznala v hudobnom klube a neskôr s ním aj koncertovala. Dvojica sa rozviedla kvôli údajnému domácemu násiliu – Tina si uprostred turné v Dallase zbalila kufre a bez peňazí odletela domov.
Zdroj: Getty Images

Pri rozvode sa zriekla majetku a bola na nule. Zachránili ju priatelia – a nie hociakí. Za Tinu sa postavil Mick Jagger z Rolling Stones, David Bowie či Lionel Richie. Každý jej ponúkal prácu predskokana na svojich koncertoch, čo nádejnú hviezdu vytiahlo z peňažných suchôt. Kým začala zo svojich dlhov ukrajovať, vyšplhali sa na strašidelného polmilióna dolárov.

Ďalšie FOTO nájdete v galérii článku >>>

Speváčka Tina Turner
Zdroj: Getty Images

Bohužiaľ, jedny starosti nahradili druhé – kariéra Turnerovej, ktorá si krstné meno zmenila z „Anna“ na „Tina“ na žiadosť exmanžela Ikeho, raketovo rástla, no začali sa objavovať zdravotné problémy. Život jej zachránil manžel Erwin Bach (63), ktorý Tine daroval vlastnú obličku. Okrem toho prekonala aj porážku a rakovinu.

Speváčka Tina Turner s manželom Erwinom Bachom
Zdroj: Getty Images

Napriek tomu je dnes šťastnou 80-ročnou ženou. „Dobre vyzerám a dobre sa cítim,“ prezradila Tina fanúšikom v deň svojich narodenín, ktoré pripadli na utorok. Radosť jej môže aj na to, že na svetoznámej Broadwayi v súčasnosti hrajú muzikál, ktorý je založený práve na živote Tiny Turner.

Prečítajte si aj: