Článok bol pôvodne uverejný v roku 2018, vzhľadom na smrť princa Philipa ho publikujeme nanovo.

Princezná Diana do kráľovskej rodiny nikdy veľmi nezapadala a povrávalo sa, že medzi nimi nebola ani zďaleka tak obľúbená, ako bola medzi ľudom. 

Deň, kedy si brala Charlesa, označila za najhorší v svojom živote.
Zdroj: profimedia

Vyzerá však, že niekto jej stranu predsa len držal. Britský The Sun zverejnil list, ktorý Diane napísal v roku 1992 princ Philip. Vyjadril jej podporu a napísal, čo si skutočne myslí o konaní svojho syna Charlesa.

Dianu mal radšej než Camillu

"Nikdy sme si nemysleli, že by ťa kvôli nej opustil," čím narážal na Camillu, s ktorou Dianu podvádzal. Označil ho za hlupáka, a nechápal, ako môže "muž jeho postavenia riskovať všetko kvôli nej".

"Neviem si predstaviť, že by ťa niekto so zdravým rozumom vymenil za Camillu," napísal Diane a navrhol jej, že im s Charlesom môže robiť pri rozvode mediátora. Svoj zmysel pre humor nezaprel ani pri takejto vážnej téme, pretože druhou vetou dodal, že ako manželský konzultat nie je veľmi talentovaný.

Diana prezradila svojmu vtedajšiemu sektretárovi Patrickovi Jephsonovi, že takúto reakciu vôbec nečakala a podpora od svokra pre ňu znamenala veľmi veľa. Napriek obľube ju však upozornil, že si neželajú, aby mala milencov alebo iných partnerov.

Naznačoval jej tiež, že za rozpad manželstva si môže vraj tak trochu aj sama. Jej správanie k Charlesovi tiež nebolo údajne úplne príkladné. Nič bližšie však nešpecifikoval.

Prečítajte si aj: