Februárovými ambasádorkami sú dve dievčatá zo Slovenska, Janica Lacová a Aneta Orosiová. Janica je zakladateľka Jemine.sk a je výživovou poradkyňou, Aneta sa zameriava na zdravú výživu pre ľudí s alergiami či so zdravotnými problémami.

„Rozhodli sme sa zúčastniť, pretože si myslíme, že projekt má potenciál zmeniť to, ako ľudia vnímajú a premýšľajú o jedle. Jamie a jeho tím boli v tomto vždy veľkou inšpiráciou a mali sme pocit, že ako ambasádorky toho môžeme v tejto oblasti dosiahnuť oveľa viac,“ vyznali sa Slovenky na internetovej stránke slávneho kuchára.

Čo všetko robia?

Ako ambasádorky dostanú počas mesiaca mnoho úloh. Tou najdôležitejšou je však aplikovať výzvy k zdravému stravovaniu na domácu komunitu. Dievčatá sa prezentujú svojím kulinárskym umením na festivaloch a konferenciách, otvorili si pop-up kuchársku školu v bratislavskej Starej tržnici.

V súčasnosti zakladajú neziskovú organizáciu, cez ktorú chcú získať záujem o tému aj medzi novými ľuďmi a sponzormi. Dievčatá plánujú otvoriť si aj vlastnú predajňu a neskôr aj bistro so zdravým fastfoodom.

O Slovenkách po Jamieho boku informoval portál www.jamieoliver.com.