Pochopiteľne, keď sa Pulp Fiction konečne dostal 14. októbra do amerických kín, už mal vytvorenú slušnú povesť. Na filmovom festivale v New Yorku, napríklad, jeden z divákov omdlel, keď John Travolta zapichol adrenalínovú injekciu do srdca Umy Thurman po tom, čo sa jej postava predávkovala heroínom.

VIDEO: Scéna, ktorá pred 25 rokmi šokovala celý svet

Keďže režisér Tarantino nebol spokojný s „umelým hrudníkom“, samotný vpich napokon na kamere nebol – no stačil zvuk a brilantný výkon hercov, aby diváci s otvorenými ústami, zdesení a šokované, prestali dýchať. Podobne ako Mia alias Uma Thurman na filmovom plátne.

Anketa
Máte radi film Pulp Fiction?

Ďalšie FOTO nájdete v galérii článku >>>

Scéna s injekciou a oživovaním prvých divákov poriadne zaskočila. Vtedy ešte na niečo také neboli zvyknutí... a Tarantino si servítku pred ústa nebral.
Zdroj: YouTube

Pulp Fiction dnes patrí medzi kultové snímky a pýšiť sa môže členstvo vo viacerých filmových rebríčkoch. „Je tam toľko nezabudnuteľných scén – ale stačila by pritom len tá jedna s injekciou,“ opisuje „Historky z podsvetia“ filmový historik Leonard Maltin.

John Travolta a Uma Thurman
Zdroj: Profimedia

Zaujímavosti o Pulp Fiction

  • Výroba filmu stála len 8 miliónov, pričom snímka zarobila po premiére astronomických 200 miliónov dolárov.
  • Kultová scéna s injekciou bola nakrútená opačne a dodatočne upravená, čo znamená, že Travolta v skutotočnosti nebodal, ale dával ruku smerom od Umy Thurman.
  • Uma Thurman účinkovanie najprv odmietla, režisér Quentin Tarantino ju však chcel obsadiť ako Miu tak zúfalo, že jej čítal scenár cez telefón.
Pulp Fiction
Zdroj: Profimedia
  • Rolu Vincenta, ktorú nakoniec získal John Travolta, mal pôvodne stvárniť Michael Madsen.
  • Americký filmový inštitút zaradil Pulp Fiction na 94. miesto v rebríčku najlepších filmov všetkých čias.
  • Vždy, keď išiel Vincent alias Travolta na WC, sa stalo niečo zlé.
  • V tajomnom kufríku v skutočnosti bola žiarovka a baterky. Tarantino nechal na divákoch, aby si sami domysleli, čo sa „akože“ nachádza vo vnútri.

VIDEO: Tanečná scéna z Pulp Fiction, ktorá sa zapísala do histórie

Ako vyzerá herci z Pulp Fiction dnes? Pozrite si FOTO, ako sa zmenili

John Travolta v súčasnosti
Zdroj: Getty Images