Filmová klasika o dvoch ženách, ktoré sa snažia uniknúť z každodenného stereotypu, pochádza z dielne scenáristky Callie Khouriovej, ktorá zaň oprávnene získala Oscara. Hlavné hrdinky Thelma a Luise prenasleduje vo filme detektív, ktorého si zahral americký herec Harvey Keitel a vo filme sa taktiež objavil aj herec Brad Pitt. Bol to práve film Thelma a Luise, ktorý z neho spravil miláčika Hollywoodu. 

FOTO: DESIVÁ PREMENA GEENY DAVIS V GALÉRII

Thelma a Lousie
Zdroj: Movie Stills DB

Po 30 rokoch od premiéry sa, pochopiteľne, zmenili aj hlavné postavy. Azda najväčšou premenou si prešla kedysi atraktívna herečka Geena Davis, z ktorej ide na nových fotografiách strach. Paparaci ju odfotili neďaleko jej domu v Los Angeles, ako nastupovala do auta a pri pohľade na ňu by si človek len ťažko pomyslel, že ide o herečku z obľúbeného kultového filmu.

Anketa
Máte radi film Thelma a Louise?

Geena Davis bola totiž bosá, na hlave mala šatku, oblečené mala roztrhané rifľové nohavice, mastné vlasy a k hrôzostrašnému výzoru jej nepomohla ani čudná chôdza. Pred rokom sa pritom objavila na párty Vanity Fair Oscar a na červenom koberci vyzerala báječne. 

Kedysi pôvabná Davis má za sebou tri manželstvá – s podnikateľom Richardom Emmolom, hercom Jeffom Goldblumom a filmovým tvorcom Rennym Harlinom.  Herečka je aktuálne členkou Mensy a známou aktivistkou za práva žien. 

Mohlo by vás zaujímať: