Spoločné FOTO v galérii >>>

Ako informuje britský denník Mirror, Mercury si s Eltonom Johnom sadol natoľko, že ho spevák navštevoval aj vtedy, keď sa už Mercury nedokázal ani postaviť z postele. V tom čase o jeho chorobe nevedeli ani médiá, preto sa Elton John snažil, aby o jeho návštevách nikto nevedel.

Podozrenie, že niečo nie je v poriadku, vyňuchali paparazzi až vtedy, keď Eltonovo čierne auto zastavilo pred Mercuryho domov. Keď sa ho spýtali, prečo sa sem „potajme zakráda“, povedal im, že ide navštíviť dobrého priateľa. Zdravotný stav Freddieho sa však v tom čase rázne zhoršil a novinárom hneď bolo jasné, že niečo nie je v poriadku.

Freddie Mercury pred smrťou.
Freddie Mercury pred smrťou.
Zdroj: youtube

Počas najväčšej slávy frontmana Queenu si však boli natoľko blízki, že si vymysleli prezývky. Elton John mal prezývku Sharon a Freddie Melinda.
Podľa britského denníka nezabudol spevák na svojho zosnulého priateľa ani po skoro 20 rokoch, odkedy umrel. V deň svojich narodenín vyhlásil, že „nikto na zemi nie je ako Freddie, bol väčší ako život, nadaný a vtipný. Bol jedným z najzábavnejších ľudí na svete, nikoho takého už nikdy nestretnem,“ povedal Elton.

Viac na Pluska.sk: