Kráľovské dostihy sú každoročnou, veľmi prestížnou udalosťou. Verte či nie, aj napriek športovému charakteru ide najmä o módne podujatie, ktoré preslávilo nosenie divokých klobúkov všetkých veľkostí a farieb. Kráľovská rodina sa síce v tomto smere držala – na rozdiel od ostatných – pri zemi, no vynahradila si to jednotným štýlom modrej farby.

Okrem Kate, pri ktorej sa už dlhše špekuluje o štvrtom tehotenstve, sa akcie zúčastnil aj jej manžel, princ William (36), budúci kráľ, princ Charles (70), kráľovná Alžbeta (93) či princezné Beatrice (30) a Eugénia (29). Vojvodkyňa Meghan s manželom Harrym, naopak, chýbali – rovnako ako 98-ročný princ Philip, ktorý sa však už svojich oficiálnych kráľovských povinností zriekol. Kráľovná je však, na rozdiel od neho, stále veľmi aktívna a zaujímavosťou je, že od svojej korunovácie zmeškala len jedny jediné ascotské preteky.

Kráľovná Alžbeta II. na kráľovských dostihoch Ascot.
Kráľovná Alžbeta II. na kráľovských dostihoch Ascot.
Zdroj: Getty Images

Ďalšie FOTO z dostihov nájdete v galérii článku >>>

Dostihov Royal Ascot sa zúčastnila aj holandská kráľovná Maxima a kráľ Willem-Alexander. Obaja sú Alžbetinými čestnými hosťami. Pretekársky festival potrvá niekoľko dní a skončí sa až v piatok.

FOTO ako dôkaz, že Kate je naozaj štvrtýkrát tehotná?

Britská kráľovská rodina na dostihoch Ascot.
Zdroj: Getty Images
Anketa
Myslíte si, že Kate je skutočne tehotná?
  • 15%
  • 85%

Módnym (a kvôli údajnému tehotenstvu aj spoločenským) stredobodom pozornosti bola práve vojvodkyňa z Cambridgea Kate, ktorú na Royal Ascot obliekal libanonský návrhár Elie Saab. Jemné modré šaty boli miestami presvitné, čo je pri Kate ojedinelý štýl. Odvaha sa však vyplatila – ani holandská kráľovná či iná žena, možno s výnimkou netere princeznej Diany Kitty Spencer, nebola pre pôvabnú Kate konkurenciou.

FOTO Pozrite si prehliadku najšialenejších klobúkov, aké ste kedy videli:

Prehliadka klobúkov na dostihoch Royal Ascot
Zdroj: Getty Images