Na úvod však treba pripomenúť, že fotografie, na ktorých sa vojvodkyňa nachádza, nenaznačujú, že sa stala obeťou domáceho násilia. Šokujúce zábery sú súčasťou kampane, ktorá bojuje za ukončenie násilia páchaného na ženách. "Ona ho nahlásila," je napísané na plagáte, na ktorom je Kate zobrazená s monoklom a dobitou tvárou. "Ale nikto jej neveril," píše sa nižšie menšími písmenami. "Ale aj tak bola zabitá," končí sa text na fotografii. 

ŠOKUJÚCE FOTOGRAFIE KATE V GALÉRII

Vojvodkyňa Kate, len čo je pravda, sa už dlhší čas zaujíma o ochranu ľudských práv a násilie, ktoré je páchané na ženách, do kampane sa však nezapojila. Ako potvrdil britský denník The Sun, taliansky umelec a aktivista Alexsandro Palombo, ktorý obrázky upravil, nemal od paláca povolenie využiť vojvodkyňu ako súčasť svojej kampane. 

Na fotografiách sa okrem nej nachádzajú aj americká viceprezidentka Kamala Harrisová, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, francúzske političky Christine Lagadeová, Marine Le Penová, Anne Hidalgová a španielska kráľovná Letizia.

Prečítajte si aj: