Ešte desivejšia je však skutočnosť, že sa nakazili už v USA – zrejme ešte vo februári, keď sa Hanks vrátil z prvého výletu v Austrálii do USA kvôli Oscarom. Na prestížnej filmovej akcii prišiel do osobného kontaktu s mnohými kolegami z hereckej brandže. Zhruba pred 10 dňami zasa Tom a Rita leteli naspäť „k protinožcom“ a ochotne sa vítali a fotili so stovkami fanúšikov. Zdravotníci sa teraz obávajú, že slávny pár tak mohol odštartovať menšiu epidémiu.

VIDEO: Tom Hanks si z Austrálie „odbehol“ na Oscary do Los Angeles

Hanksovci na svojich sociálnych sieťach zverejňovali zábery z vychytených austrálskych miest ako Sydney, Brisbane či Gold Coast v Queenslande, ktoré sú plné turistov. Samozrejme, že predstaviteľ Forresta Gumpa a hviezda filmov ako Stroskotanec (2000) či Zachráňte vojaka Ryana (1998) pútal obrovskú pozornosť. A 63-ročný hollywoodsky veterán je známa tým, že nikdy neodmietne požiadavku svojich ctiteľov na spoločnú fotografiu. Austrálski zdravotníci preto teraz pracne vyhľadávajú fanúšikov, s ktorými prišli manželia nakazení koronavírusom do styku.

Ďalšie FOTO Hanksa z  Austrálie nájdete v galérii >>

Tom Hanks (vľavo) a jeho dlhoročná manželka Rita Wilson (vpravo)
Tom Hanks (vľavo) a jeho dlhoročná manželka Rita Wilson (vpravo)
Zdroj: Instagram

Manželia boli počas svojho austrálskeho pobytu ubytovaní v luxusnom hoteli, v ktorom býval aj 44-ročný muž z Číny. Ten sa neskôr stal prvým potvrdeným prípadom nákazy v Austrálii, ktorá momentálne hlási už asi 200 pozitívnych testov na koronavírus.

Hanksovci sú momentálne v povinnej karanténe v meste Gold Coast, ich stav je stabilný a zachovávajú si optimistický prístup. „Berieme to tak, ako to príde; deň za dňom,“zveril sa dvojnásobný držiteľ Oscara fanúšikom.

Predpovedali Hanksov osud už Simpsonovci?