Na starých záberoch, ktoré na sociálnej sieti zdieľal spisovateľ Giles Paley-Phillips,  vidieť dvojicu hercov, ako pred kamerami tancujú na pesničku z Hriešneho tanca. Na videu  dokonca vidieť aj skúšku legendárnej zdvíhačky, ktorá im na prvýkrát nevyšla a hercov pre istotu istili aj skúsení tanečníci. Keď bolo jasné, že Johnnyho vo filme stvárni Patrick Swayze a Bejby zas herečka Jennifer Grey, od producentov sa dozvedeli, že tancovať sa musia naučiť za dva týždne, čo bolo pre oboch veľkou výzvou. 

ZÁKULISNÉ FOTO Z HRIEŠNEHO TANCA V GALÉRII

Nakrúcanie filmu nebola žiadna zábava

Len málokto vie, že celý film nakrútili za 44 dní, čo bolo pre hercov fyzicky náročné. Začiatok filmovania sa taktiež posunul a aj keď sa vám zdá, že dej filmu sa odohráva cez leto, v skutočnosti už bola jeseň. Legendárnu scénu v jazere, keď sa Bejby učí stojku, nakrúcali údajne až dovtedy, kým obaja neochoreli. Swayze vo svojej autobiografii taktiež prezradil, že nakrúcanie znášala ťažšie práve jeho herecká kolegyňa Jennifer Grey. "Rozplakala sa, len čo jej niekto niečo vytkol. Bola veľmi citlivá," napísal. 

Anketa
Máte radi film Hriešny tanec?

Jennifer mala počas nakrúcania filmu 27 rokov, no vo filme stvárnila Bejby, ktorá mala o 10 rokov menej. Patrick Swayze mal taktiež v skutočnosti 34 rokov, no filmový Johnny mal iba 24. Stvárniť postavy. ktoré majú o 10 rokov menej, robilo údajne problém obom hercom.  Ich snaha a obrovská drina sa nakoniec vyplatili a film, ktorého rozpočet bol 5 miliónov dolárov, zarobil v konečnom dôsledku neuveriteľných 170 miliónov. 

Prečítajte si aj: