Viac FOTO nájdete TU!

Obľúbený porotca zo speváckej šou The Voice Česko Slovensko mieri znova na Slovensko. Na prvý dojem extrovertný šoumen sa do povedomia dostal nielen vďaka svojej hudbe a nezabudnuteľným hitom, ale aj hereckému talentu, ktorý však poväčšine zužitkoval v českých komédiách. Úloh nafúkaných playboyov a čudákov má však nateraz dosť a v najbližšej dobe sa chce venovať umelecky hodnotnejším projektom.

Vojtěch Dyk & B-Side band
Vojtěch Dyk & B-Side band
Zdroj: Facebook: Vojtěch Dyk & B-Side band

O jeho plánoch, dojmoch z nakrúcania filmu, o spolupráci so slovenskými kolegami aj o koncertnom turné po Slovensku s B-Side Band, na ktoré sa môžete tešiť počas novembra a decembra v Košiciach, Banskej Bystrici, Piešťanoch, Bratislave, Nitre a v Žiline, nám porozprával v rozhovore.

- Vo filme Medzi prsty ste si zahrali zápornú postavu, stretli ste sa s nejakou zlou reakciu žien?

Nemal som s tým žiadny problém, nepísal mi nikto. A mám pocit, že som tú úlohu tak prepískol, že všetci spoznali, že v skutočnosti som dobrý a milý chlapec. V skutočnosti naozaj až taký oplzlý a hlúpy volejbalista nie som.

- Čo na Váš výkon vo filme povedala manželka Tatiana, tiež herečka?

Ona to ešte nevidela a ja som to tiež vlastne ešte nevidel, takže to nemôže posúdiť.

Hlavnú mužskú rolu si zahral Jiří Lagmajer, komickú postavu si strihol aj Vojta Dyk.
Hlavnú mužskú rolu si zahral Jiří Lagmajer, komickú postavu si strihol aj Vojta Dyk.
Zdroj: Bontonfilm

- Kedy sa ho chystáte pozrieť?

Ja neviem. Niekedy sa mi stane, že napríklad ten film vidím až po desiatich rokoch a poviem si: "Aha, to som natočil." Možno to bude práve tento prípad, keďže zatiaľ mám iné rebríčky priorít, čo sa týka pozerania filmov. Chystám sa na film Vtedy v Hollywoode a na Nabarvené ptáče, takže zatiaľ som ešte nemal tú možnosť, keďže aj z premiéry som musel odísť skôr.

- Čítali ste si aspoň recenzie na film alebo váš herecký výkon?

Recenzie som si nečítal. Mne je to v podstate celkom jedno.

- Takže vám nezáleží na tom, čo ľudia povedia?

To nie, že by mi to bolo jedno. Skôr je to o tom, že to pustím jedným uchom dnu a druhým von, preto, že je to energia niekoho iného, je to jeho názor. Ja viem, s čím som do toho šiel. Pre mňa je to väčšia zodpovednosť, ako si projekty vyberať, aby som s tým bol spokojný. To najväčšie ocenenie je totiž vo vnútri, vo vás.

Na javisku v The voice to poriadne roztočil.
Na javisku v The voice to poriadne roztočil.
Zdroj: Tomas Martinek

- Na pódiu a aj ako porotca The Voice ste vystupovali veľmi energicky a originálne, no teraz mi prídete dosť pokojný. Je to, čo predvádzate na pódiu, len maska?

Nie, to vôbec nie. Som taký aj taký. Sú to nejaké črepiny Dyka. Jeden Dyk najradšej sedí v kúte a s nikým sa nebaví a druhý Dyk je zasa exibicionista. A, našťastie, to takto mám, lebo ak by som bol len exibicionista, asi by ma to nebavilo a ani okolie. Tak isto aj z tej druhej strany.

- Ak by ste si mohli vybrať medzi hudbou, herectvom a moderovaním, čomu z toho by ste sa chceli venovať najviac?

Momentálne je gro toho celého kapela B-side Band, s ktorou sa chystáme na koncertnú šnúru po Slovensku počas novembra a decembra. Ale ja tak nevydržím robiť len jednu vec. Takže to prekladám filmom, divadlom, inými projektmi, budúci rok budem mať, napríklad, svoj sólový album. Zase sú to také čriepky, ktoré, keď poskladám dohromady, som to proste ja.

Vojtěch Dyk & B-Side band
Vojtěch Dyk & B-Side band
Zdroj: Facebook: Vojtěch Dyk & B-Side band

- Na Slovensku ste sa osvedčili v rámci komédií aj ako taká volavka do kín pre ženy. Máme sa na čo tešiť aj v budúcnosti?

Ja som si povedal, že už nechcem byť tá volavka a práve budúci rok sa chystám nakrútiť dva filmy, ktoré už ale budú skôr intelektuálne.

Celý rozhovor s Vojtěchom Dykom nájdete vo videu.

Prečítajte si aj: