Panovníčka, ktorá je v súčasnosti druhou najstaršou hlavou monarchie na svete, sa však nemusí obávať, že by dôležitý kresťanský sviatok zatienil jej dôležitý deň. Je síce pravdou, že sa narodila 21. apríla, ale ako kráľovná má nezvyčajné privilégium – narodeniny slávi dvakrát do roka.

V rodinnom kruhu kráľovná oslávila narodeniny návštevou veľkonočnej omše v Kaplnke sv. Juraja hradu Windsor, oficiálna – a verejná – oslava ju čaká počas druhej júnovej soboty.

Pozrite si FOTO – Meghan nikde! Naposledy sme ju na verejnosti videli ešte v marci...

Britská kráľovská rodina počas Veľkej noci
Britská kráľovská rodina počas Veľkej noci
Zdroj: Eamonn M. McCormack

Ďalšie FOTO nájdete v galérii článku.

Bohoslužby sa, okrem Alžbety, zúčastnili aj princ William s Kate, princezná Anna, princezná Beatrice, princ Andrew, Zara a Mike Tindallovci a nechýbal ani princ Harry. Prekvapivo ho však nesprevádzala jeho tehotná manželka Meghan, čo v kombinácii s príletom jej matky do Británie len posilnilo dohady, že 37-ročná vojvodkyňa sa už stala matkou a je s miminkom. Za normálnych okolností by takéto špekulácie boli scestné, no Harry a Meghan, párik zo Sussexu, sami avizovali, že termín ani miesto pôrodu nezverejnia a verejnosť sa o príchode bábätka na svet dozvie až dodatočne. Bývalú herečku a prvorodičku navyše už týždne nikto nevidel...

Všetko najlepšie, Vaše Veličenstvo!
Všetko najlepšie, Vaše Veličenstvo!
Zdroj: Eamonn M. McCormack

Je teda veľmi pravdepodobné, že Alžbeta dostala ku svojim 93. narodeninám naozaj nádherný darček – ďalšie, v poradí už ôsme pravnúča.

Prečítajte si aj: