93. ročník udeľovania Oscarov odštartoval v pondelok skoro ráno a na červenom koberci sa konečne po dlhom čase ukázali celebrity v tých najlepších slávnostných róbach. Ceremoniál udeľovania cien trval približne tri hodiny a koproducent Steven Soderbergh opísal televízne vysielanie „ako film“. Nevysielalo sa totiž iba z jedného miesta, ale z viacerých kútov zeme. Ako prvé sa na červenom koberci objavili herečky Carey Mulligan (35) a Zendaya (24). 

>>> FOTO: MÓDNA POLÍCIA Z OSCAROV V GALÉRII <<<

24-ročná americká herečka, speváčka a tanečnica, ktorá v rokoch 2010 až 2013 hrala postavu Rocky Blueovej v sitkome stanice Disney Channel, bola na červenom koberci neprehliadnuteľná. A to doslova! Oblečené mala žlté šaty Valentino a ovešaná bola diamantmi v hodnote 6 miliónov dolárov. 

Na Union Station v Los Angeles sa neskôr pripojili k dvojici aj herečky Amanda Seyfried  (35) v nádherných červených šatách značky Armani a Regina King (50) v modrej róbe od Louis Vuitton. Rozhodne však neboli jediné, ktoré vo svojich róbach zažiarili. Na červenom koberci bol azda najväčším prekvapením herec Brad Pitt (57), ktorý sprevádzal herečku Yuh-Jung Youn (73). Tá získala Oscara za vedľajšiu úlohu vo filme Minari. 

Ako to už býva zvykom, na slávnostnom ceremoniáli sa už tradične predviedli aj celebrity, ktoré pri výbere svojich outfitov šliapli poriadne vedľa. >>> Viac si prečítate TU <<<

Prečítajte si aj: