Namiesto honosných rób siahli speváčky tohto roku po pestrofarebných šatách, vďaka čomu to na červenom koberci vyzeralo ako na karnevale. Spomedzi všetkých celebrít si ukradla najväčšiu pozornosť speváčka Dua Lipa, ktorá mala oblečené krátke žlto-fialové šaty s obrovským výstrihom.

FOTOGRAFIE Z ČERVENÉHO KOBERCA V GALÉRII

Sexi outfit skombinovala s čiernymi podväzkami a vražedne vysokými topánkami na opätku. Z odovzdávania cien však neodišla naprázdno a v závere už na červenom koberci objímala dve víťazné sošky: jednu za najlepší britský album, druhú za titul najlepšej speváčky v Británii. K akejsi „karnevalovej” atmosfére prispela aj speváčka Mabel v zelených šatách, v ktorých by zahrala na strunu hoci aj vodníkovi, či Rina Sawayama so svojou mohutnou fialovou róbou.  

Anketa
Páčilo sa vám, ako sa obliekli speváčky na Brit Awards 2021?

Laureáti ocenili zdravotníkov a skritizovali hudobný priemysel

Laureáti hudobných cien Brit Awards počas utorkovej odovzdávacej ceremónie kritizovali hudobný priemysel a ďakovali pracovníkom z prvej línie boja proti novému koronavírusu. Ako píše britská spravodajská stanica Sky News, takmer všetky ceny vyhrali ženy - speváčka Dua Lipa, skupina Little Mix a Taylor Swift si všetky prevzali ocenenia osobne na pódiu.

Speváčka Rina Sawayama a Dua Lipa.
Zdroj: JMEnternational

Slávnostného večera, ktorý bol súčasťou pilotného projektu britskej vlády s cieľom otestovať bezpečnosť hromadných akcií, sa zúčastnilo dovedna 4000 ľudí, z čoho 2500 boli pracovníci z prvej línie. Účastníci nemali nasadené rúška a ani nemuseli dodržiavať rozostupy.  Ceny dostali aj zahraniční umelci, medzi nimi aj americká umelkyňa Billie Eilish za najlepšiu zahraničnú speváčku. Cenu za najlepšieho zahraničného speváka odovzdala kanadskému interpretovi The Weeknd bývalá prvá dáma USA Michelle Obamová, avšak nie osobne, ale prostredníctvom videooposolstva.

Prečítajte si aj: