Dodnes známa herečka a sexsymbol Ameriky Marilyn Monroe si potrpela na luxus. Mohla si ho aj dovoliť. Patrila totiž k najznámejším herečkám a speváčkam tých čias.

Herečka si auto kúpila v roku 1955.
Zdroj: Getty Images

Jedným z pozostatkov jej extravagantného života je aj luxusný čierny Ford Thunderbird z roku 1955, keď si ho aj kúpila. Herečka sa ním dokonca viezla na svoju svadbu s dramatikom a prozaikom Arthurom Millerom v roku 1956.

Marylin zomrela 5.augusta 1962. Príčina jej smrti nie je do dnešného dňa úplne zrejmá. Najšťastejšie sa však jedná o verziu, ktorá uvádza, že blonďavá hviezda spáchala samovraždu predávkovaním liekmi na spanie. Dôvodom mali byť psychické problémy, ktoré mala po svojej matke. Údajne mala počuť aj neznáme hlasy v hlave.
Zdroj: Apic

Slúžil jej dlhých šesť rokov, kým svojho miláčika darovala krátko pred svojou smrťou v roku 1962 k osemnástym narodeninám Johnovi Strasbergovi, synovi režiséra Leeho Strasberga.

Čierny dvojsedadlový automobil bol reštaurovaný, najväčšiu pozornosť však bola kladená na zachovanie originálnych dielov.
Zdroj: Profimedia

Viac FOTO nájdete v galérii článku.

Aukcia sa bude konať v americkom Los Angeles, kde si naň nejeden zberateľ starých áut môže brúsiť zuby. Nejde však o lacnú záležitosť. Odhadovaná cena Fordu sa pohybuje od 190 000 do 380 000 libier (200- až 430-tisíc eur).

John F. Kennedy a Marilyn Monroe, ktorí mali spolu dlhodobý pomer.
Zdroj: Profimedia

Čierny dvojsedadlový automobil bol reštaurovaný, najväčšia pozornosť sa však kládla na zachovanie originálnych dielov. Niektoré časti automobilu zostali neporušené. Interiér Fordu je čierno-biely a má najazdených necelých 49-tisíc kilometrov. Strecha vozidla je odnímateľná.

Odhadovaná cena Fordu sa pohybuje od 190 000 do 380 000 libier (200- až 430-tisíc eur)
Zdroj: Profimedia

„Tento úžasný čierny Ford Thunderbird nie je len súčasťou automobilovej histórie, ale aj z neho vyžaruje pôvab, kúzlo a tragédia pravej hollywoodskej legendy," povedal Darren Julien, prezident aukčnej siene Julien.

VIDEO: Mnohí si ju pamätajú ako speváčku z filmu Niekto to rád horúce:

Anketa
Chceli by ste si kúpiť podobný veterán?

Viac na Pluska.sk: