Pri tejto príležitosti sa denníku Plus JEDEN DEŇ podarilo s kapelou spojiť a aj napriek usilovnej príprave si hudobníci predsa len našli čas na niekoľko otázok. Na slovenských fanúšikov sa nesmierne tešia, dokonca im ponúkli možnosť stretnúť sa s kapelou osobne. Bohužiaľ, počet takýchto špeciálnych vstupeniek bol limitovaný. „Máme také príslovie, že ľudia v pekle chcú studenú vodu,“ povedal nám gitarista Matthias Jabs na margo toho, že jednoducho nie je možné, aby sa stretli so všetkými. Slovákom však odporučil, aby sa dostali čo najbližšie k pódiu. „Tak sa môžeme aspoň navzájom vidieť,“ zažartoval pre Plus JEDEN DEŇ.

Aj keď dnes Scorpions patrí k svetovej špičke s 50-ročnou kariérou, členovia formácie sa podľa Jabsa nikdy nepovažovali za superstár. „Vždy sme takpovediac stáli nohami pevne na zemi. Sme obyčajní ľudia a chceme, aby to tak aj zostalo,“ uviedol gitarista, jeden z najlepších na svete.

The Scorpions - Matthias Jabs
The Scorpions - Matthias Jabs
Zdroj: Getty Images

Skupina vládne hudobnej scéne už 50 rokov, čo je skutočne dlho. Nečudo, že mnohé sa pre členov Scorpions za ten čas zmenilo. „Začali sme ako veľmi mladí, všetko bolo také vzrušujúce a nové. Viete, prvýkrát v Británii, prvýkrát v Holandsku, vo Francúzsku a tak ďalej... veľkým krokom bolo vystúpenie v Japonsku v 1979. V tom istom roku sme vystúpili aj v USA. Veľa sme si pri našich turné naučili, získali veľa skúsenosti. Už nie sme preto, napríklad, nadšení, keď ideme do New Yorku, lebo sme tam už boli,“opísal.

Na záver mala skupina pre slovenských fanúšikov jednoduchý, ale jasný odkaz: „Slováci, roztočíme vás ako hurikán!“

Prečítajte si aj: