Hrdina komédií ako Križovatka smrti, Vtedy na východe či Tuxedo je síce na striebornom plátne sympaťák, ale jeho súkromie má od vysmiateho karate mužíčka poriadne ďaleko. Chan je známy aj svojou bezprostrednosťou, pokiaľ ide o fanúšikov, a tiež charitatívnou činnosťou. Všetko je nanajvýš chvályhodné, no ako o sebe sám hovorí, chcel by byť lepším človekom.

Určite sa teraz pýtate, prečo by mal niečo také chcieť. Veď je slávny, obľúbený a zdanlivo ho milujú milióny a milióny ľudí. Čo viac by taký človek mohol od seba chcieť?

Odpoveď je ukrytá v jeho memoároch, ktoré vyšli knižne v roku 2015 pod názvom „Nikdy nevyrásť“. Po prvýkrát ju teraz preložili aj do anglického jazyka, a tak sa ľudía, ktorí nevedia po čínsky, môžu prečítať umelcov jasný odkaz svetu: „Bol som hovädo.“

Jackie Chan a jeho biografické dielo „Nikdy nevyrásť“, v angl. preklade „Never grow up“.
Jackie Chan a jeho biografické dielo „Nikdy nevyrásť“, v angl. preklade „Never grow up“.
Amazon

Navyše, ak by ste sa poriadne „prehrabali“ v archívoch rôznych online médií, zistili by ste, že Chan si svojím problematickým správaním pohneval nemálo ľudí a už zďaleka nie je tou hviezdou Hong-Kongu, akou bol kedysi.

Škandál s nemanželskou dcérou, ktorú nazval, citujeme: „Omylom, ktorého by sa mohol dopustiť každý muž“, spôsobil ošiaľ. Príklad pre deti, žiarivá ikona Číny – a takto sa vyjadrí o svojej vlastnej krvi? Chan navyše dcéru Ettu verejne neuznával ako svoje dieťa.

Etta, dcéra Jackieho Chana (vpravo) so svojou manželkou Andi Autumn.
Etta, dcéra Jackieho Chana (vpravo) so svojou manželkou Andi Autumn.
Instagram

Ďalšie FOTO nájdete v galérii článku.

Hrozilo, že hercova bublina slávy spľasne, a keď Etta oznámila, že je homosexuálne orientovaná a žije na ulici, pretože jej vlastní rodičia kvôli svojej homofóbii odmietajú pomôcť, všetko sa ešte zhoršilo. Z 395 miliónov, ktoré Chan vlastní, Etta nevidela zrejme ani jeden dolár. Na istý čas ju prichýlila jej biologická matka, modelka Elaine Ng Yi Lei, s ktorou mal Chan v roku 1999 nemanželský pomer.

Nedávno Chanova dcéra informovala, že sa vydala za svoju priateľku, čínsko-kanadskú hviezdu sociálnych sietí Andi. Otca vraj k životu nepotrebuje – nikdy, koniec koncov, nebol jeho súčasťou. Keď niekde počuje jeho meno, nepomyslí si: „Aha, otec!“, ale „Aha, Jackie Chan – ten herec!“

Od rodičovského ideálu mal však Chan ďaleko, aj pokiaľ ide o jeho legitímneho potomka, syna Jayceeho. Sám priznáva, že nebol dobrým otcom a za desať rokov, v období 2004 až 2014, s ním večeral raz. Nekontaktoval ho celé dva roky, až potom, keď Joyceeho obvinili z drogových prečinov.

Jaycee Chan si otca počas detstva veľmi neužil.
Jaycee Chan si otca počas detstva veľmi neužil.
Getty Images

„Keď bol raz Jaycee malý, udrel som ho tak silno, že odletel až na gauč. Vystrašil som ho – a jeho matku Joan Lin – na smrť. Veľmi ma to celé mrzelo,“ opísal majster kungu-fu jednu zo svojich otcovských príhod.

Jackie Chan sa vo svojej publikácii priznáva k celej sérii šokujúcich prehreškov, medzi ktoré patrí jazda pod vplyvom, násilie na svojom synovi a nevera.

„Veľmi často som jazdil opitý. Ráno som nabúral so svojím Porsche a poobede som dal na totálku Mercedes. Celý deň som bol ako v alkoholovom opare,“ tvrdí o sebe filmová megahviezda.

Zdá sa, že umelec mal byť k sebe rovnako tvrdý ako bol ku svojmu synovi. Jackie si pokojne jazdil s promile v krvi, no súčasne sa nehanbil vyhlásiť, že ak by vedel, že jeho syn obchoduje s marihuanou, „ubil by ho k smrti“.

Anketa
Zmenil sa, po priznaniach samotného herca, váš názor na Jackieho Chana?
  • 18%
  • 66%
  • 16%

VIDEO: Najlepšia bojová scéna Jackieho Chana: