Viac FOTO nájdete TU!

David Hasselhoff sa narodil 17. júla 1952 v Baltimore v štáte Maryland. Hercom chcel byť už ako dieťa a herectvo nakoniec vyštudoval na Akadémii dramatických umení v Rochestri. Na štúdiá si privyrábal ako čašník a model.

David Hasselhoff
Zdroj: Movie Stills DB

Prvý veľký úspech zaznamenal rolou súkromného detektíva Michaela Knighta v seriáli Knight Rider a skutočnú hviezdu z neho urobil záchranár Mitch Buchannon v seriáli Pobrežná hliadka, ktorý vtedy patril k najsledovanejším seriálom na svete. Zahral si aj v niekoľkých filmoch.

Otec dvoch dcér Hasselhoff bol dvakrát ženatý, jeho hádky a rozvodové konanie s druhou ženou, hereckou kolegyňou Pamelou Bachovou, svojho času plnili stránky bulvárnej tlače.

V minulosti tiež bojoval s alkoholizmom. Ocitol sa v protialkoholickej liečebni aj pred súdom pre šoférovanie v opitosti. Pri svojich koncertoch veľakrát vzbudil kontroverzie. Na jednom zo svojich koncertov vystupoval iba v spodnej bielizni.

Venuje sa aj aktivizmu. V roku 2013 sa objavil na titulnej strane svetových médií, pretože sa zúčastnil na proteste proti zbúraniu poslednej celistvej časti Berlínskeho múru. S Berlínskym múrom sa spája jeho koncert v roku 1989.

Hasselhoff je presvedčený, že osobne pomohol zjednotiť Nemecko, keď v roku 1989 pri berlínskej Brandenburskej bráne zaspieval miliónom nemeckých fanúšikov svoju pieseň Looking for Freedom. Cítil vraj, ako pesnička o slobode dojala ľudí na oboch stranách múru.

Anketa
Spoznali by ste túto hviezdu aj teraz?