Opakované mediálne výstupy Thomasa Marklea (74) dokonca kráľovnú Alžbetu prinútili k tomu, aby trikrát zvolala krízový manažment Buckinghamského paláca. Kedysi milovaný otec vojvodkyne zo Sussexu verejne prepieral Harryho politické názory a obvinil Meghan z toho, že si kvôli nemu zmenila telefónne čísla a správa sa, akoby mu bola nadradená. „Pre Meghan by bolo lepšie, keby som zomrel,“ povedal Markle st. na kameru a dodal, že keby princezná Diana žila, bola by znechutená tým, ako sa k nemu správajú.

Otec Meghan Markle si mediálne výslnie naozaj užíva.
Zdroj: Reprofoto / Youtube

Svetská sláva, poľná tráva

Hlavnú vlnu celej tejto tirády odštartoval 74-ročný bývalý filmový osvetľovač Markle, keď sa nechal za peniaze nafotiť paparazzo fotografom. Nasledovali zdravotné problémy, kvôli ktorým sa nezúčastnil kráľovskej svadby, potom ospravedlnenie Harrymu a Meghan za incident s nafingovaným fotením.

Vtedy si mal Thomas Markle vstúpiť do svedomia, no on ešte pritvrdil a nechal sa kúpiť viacerými televíziami. Bez hanby miliónom ľudí na celom svete vyzradil súkromné informácie z privátnych rozhovorov medzi ním, Harrym a Meghan. Do toho sa viackrát ozvali aj Meghanini súrodenci, ktorí sa do novopečenej vojvodkyne opakovane obuli.

Samantha Markle
Zdroj: Internet

Nevlastná sestra Samantha dokonca Meghan otvorene odkázala, že ak ich otec zomrie, bude to len a len jej vina. „Ak sa s ním nestretne, zlomí mu srdce. Zomrie na smútok,“ povedala pred časom Samantha. Ťažko povedať, či sa chce Meghan s Thomasom po tomto všetkom ešte vidieť – no princ Harry, ktorý sa s Markleom st. ešte ani raz nestretol, avizoval, že keď s Meghan navštívia USA, pôjdu aj za otcom.

Jedinou podporou bola vojvodkyni od začiatku jej matka Doria Ragland – zjavne jediný človek z Meghaninej rodiny, ktorý zostal po náhlom získaní slávy pri zmysloch.

Doria Ragland na svadbe svojej dcéry Meghan Markle (vpravo).
Zdroj: WPA Pool

Ignorácia nepomáha

Podľa viacerých zdrojov z prostredia Kensingtonu je Meghan zo správania svojich najbližších „zničená“ – a veľmi sa hanbí za svojho otca, ktorý, okrem prepierania Diany, označil britskú kráľovskú rodinu za „zastaralú inštitúciu“.

Je viac než isté, že excesy Markleovcov budú pokračovať. Sláva z privydania sa dcéry medzi aristokratov sa nedá porovnať s predchádzajúcim záujmom médií, ktorý plynul len z Meghaninej hereckej kariéry v seriáli Kravaťáci. A vyzerá to tak, že im sláva naozaj zachutila – a to stavia Harryho manželku do naozaj nezávideniahodnej pozície. Ignorácia už nestačí, treba konať.

Meghan Markle a princ Harry: vojvodkyňa zo Sussexu síce sama búra zaužívané konvencie kráľovskej rodiny, no svet ju vníma skôr ako „nový vietor“ do plachiet do monarchie než ako rebelku.
Zdroj: Getty Images

Meghan má teraz na výber z troch možností: ísť za otcom a do očí mu povedať, aby sa spamätal, poslať za ním nejakého „lokaja“, aby to vybavil za ňu, alebo doslova poslať otca do čerta, absolútne ho vymazať zo života a tváriť sa, že neexistuje.

Každá z týchto alternatív bude pre Meghan bolestivá, pretože s otcom mala mimoriadne dobrý vzťah. Dnes mu už, bohužiaľ, nemôže povedať takmer nič – žiadne tehotenské plány, žiadne debaty o pocitoch, žiadne zverenie sa so svojimi obavami... Každým slovom by totiž vojvodkyňa riskovala, že jej otec na druhý deň všetko „vykváka“ za pár tisíc do sveta.

Anketa
Ako by sa podľa vás mala Meghan zachovať?

VIDEO: Pozrite sa, ako Thomas Markle podrazil vlastnú dcéru:

Mohlo by Vás zaujímať: