Personál, ktorý bude musieť z kráľovskej rodiny odísť, pritom nie je zanedbateľný nielen po stránke kvantity. Padáka dostala, napríklad, Harryho dlhoročná programová koordinátorka Clara Loughran, s ktorou mal ryšavý princ taký dobrý vzťah, že ju požiadal, aby Meghan na ich svadbe v kostole podala kyticu.

„Goodbye“ dobre platenej pozícii povie aj komunikačná expertka Sara Latham, ktorá v minulosti pracovala napríklad pre Obamovcov.

Sara Latham
Sara Latham
Zdroj: Tim Rooke / Shutterstock Editorial / Profimedia

Odchádza aj Marnie Gaffney, ďalšia z komunikačných expertiek Meghan a Harryho, ktorá stojí napríklad za megaúspešnými výjazdmi Meghan do Afriky a Austrálie. Kráľovnej rodine slúžila 10 rokov tak skvelo, že jej Alžbeta udelila prestížne členstvo v spollku Royal Victorian Order.

Jednou z prepustených je aj Julie Burley, ktorá spolupracovala aj s Williamom a Kate, a to na kampani zameranej proti mentálnym problémom s názvom Heads Together. Harrymu a Meghan navyše výrazne pomáhala s komunikáciou s verejnosťou – teda s niečím, čo obaja naozaj potrebovali.

Ďalším, ale nie posledným, kto končí, je David Watkins, expert na sociálne siete.

David Watkins
David Watkins
Zdroj: Tim Rooke / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ani jeden z nich o blížiacom sa megxite netušil, podobne ako celá kráľovská rodina. Keď Meghan s Harrym zverejnili svoje plány na odchod, neostávalo nič iné, než prijať svoj osud a zmieriť sa s tým, že ich čaká vyhadzov. A Harryovci sa zatiaľ budú spokojne rozťahovať v obrovskej kanadskej vile či inom dome, do ktorého sa nakoniec presťahujú zo súčasného „podnájmu“ na Vancouver Island.

Končí aj Fiona Mcilwham, tajomníčka Harryho a Meghan.
Končí aj Fiona Mcilwham, tajomníčka Harryho a Meghan.
Zdroj: Andrew Parsons / Polaris / Profimedia

Prečítajte si aj: