Anglický herec Kit Harington a jeho škótska kolegyňa Rose Leslie sa dnes vzali na rodinnom zámku nevesty. Fanúšikovia seriálu Hra o tróny (2011), v ktorom sa dvojica spolu predstavila, sa zhromaždili pred 900-ročným zámkom Wardhill na severovýchode Škótska a povedali spoločné áno.

Dvojica si dnes povedala spoločné áno na zámku Wardhill.
Dvojica si dnes povedala spoločné áno na zámku Wardhill.
Zdroj: Twitter

Otec nevesty Sebastian Leslie sa v sobotu vyjadril, že je zo svadby absolútne nadšený. „Je to pre nás veľmi krásny deň," povedal. Tridsaťjedenročný predstaviteľ Jona Snowa zo spomínaného seriálu a rovnako stará Leslie, ktorá sa v projekte predstavila ako bojovníčka a jeho milenka Ygritte, sa spolu po prvý raz ako pár objavili na verejnosti v roku 2016. Zoznámili sa v roku 2012.

Anglický herec Kit Harington a jeho škótska kolegyňa Rose Leslie si dnes povedia spoločné áno.
Anglický herec Kit Harington a jeho škótska kolegyňa Rose Leslie si dnes povedia spoločné áno.
Zdroj: Twitter

Christopher Catesby "Kit" Harington je známy napríklad aj z hororu Návrat do Silent Hill 3D (2012), dobrodružného fantasy Siedmy syn (2014), drámy Pompeje (2014), vojnového filmu Testament mladosti (2014), mokumentu Sedem dní v pekle (2015) či mysteriózneho westernu Brimstone (2016). Svoj hlas prepožičal jednej z postáv v animovanom filme Ako si vycvičiť draka 2 (2014).

Rose Leslie sa okrem Hier o tróny predstavila aj v seriáli Panstvo Downton (2010 - 2015), v ktorého prvej sezóne stvárnila Gwen Dawson. Zahrala si aj v snímkach Honeymoon (2014) či Posledný lovec čarodejníc (2015) a v súčasnosti účinkuje v dramatickej sérii Dobrý boj (2017).

Fotografie zo svadby nájdete v galérii