Dôvod, prečo mala tmavovláska na ruke iba obrúčku, je celkom jednoduchý. Keďže mala Kate namierené do nemocničnného zariadenia, šperk s veľkým kameňom, ktorý kedysi patril princeznej Diane (†36), nechala pre istotu v šperkovnici.

Podobné kúsky totiž môžu byť potenciálnym zdrojom baktérií a vojvodkyňa riskovať rozhodne nechcela. Porušila by tým aj prísne pravidlá v nemocnici, ktoré masívne šperky zakazujú.

Kate si do nemocnice vzala iba obrúčku. Zásnubný prsteň nechala doma.
Kate si do nemocnice vzala iba obrúčku. Zásnubný prsteň nechala doma.
Zdroj: Profimedia

Manželka princa Williama sa vítala s personálom, ale i pacientmi nemocnice na Great Ormond Street v centre britskej metropoly. Oblečený mala červený kabát, ktorý skombinovala s čienymi lodičkami a kabelkou v rovnakej farbe.

Pôvabná členka britskej kráľovskej rodiny stihla v rovnaký deň aj návštevu základnej školy, v ktorej sa žiaci zdokonaľujú vo svojom tenisovom talente. Nakoľko s nimi skúšala aj zopár aktivít, voľba športového úboru bola celkom logická. A čo zásnubný prsteň? Tu už rozhodne chýbať nemohol!

Fotky Kate z návštevy nemocnice a základnej školy nájdete v galérii článku.

Ikonický prsteň vojvodkyne Kate

Šperk daroval princ William svojej vyvolenej, keď ju požiadal o ruku. V minulosti patril jeho matke, princeznej Diane. Aj ona ho dostala, keď sa zasnúbila s princom Charlesom (69). Ide o veľký modrý zafír osadený diamantmi, pochádza z klenotníctva a Diana si ho vybrala z katalógu. Hodnota prsteňa časom vzrástla z 31 600 eur približne na 338 700 eur.

Prečítajte si tiež: