Svoj dar reči má už zrejme od narodenia a ako 14-ročná dojala svojím prednesom na strednej škole nielen svojich spolužiakov ale aj rodičov či ostatných pedagógov, informoval Mirror. 

Vojvodkyňa zo Sussexu mala už v 14-tich rokoch dar reči.
Vojvodkyňa zo Sussexu mala už v 14-tich rokoch dar reči.
Zdroj: Reprophoto / Youtube

Na videozázname z roku 1995, ktorý sa až teraz objavil na internete je vidieť, ako si malá Meghan pozornosť užíva a vášnivo rozpráva publiku o veciach, ktoré sa naučila aj so svojimi spolužiakmi počas štúdia na strednej dievčenskej škole v Los Angeles, o spoločenských problémoch a jej obľúbenom feminizme. Na začiatku videozáznamu je vidieť, ako Meghan vchádza do kostola v zástupe s ostatnými spolužiačkami. Neskôr však z radu po prečítaní svojho mena vystúpi, hrdo si prevezme diplom a prednesie reč, ktorá ostane ešte dlho všetkým v pamäti.

Vojvodkyňa zo Sussexu mala už v 14-tich rokoch dar reči.
Vojvodkyňa zo Sussexu mala už v 14-tich rokoch dar reči.
Zdroj: Reprophoto / Youtube

 "Za posledné dva roky sme sa rozrástli v mnohých smeroch - fyzicky, akademicky, emocionálne a duchovne a naučili sme sa tvrdo bojovať s výzvami. V triede vedy sme pozorovali naše krehké prostredie a vyvinuli pocit osobnej zodpovednosti voči našej Zemi. Tiež sme sa dozvedeli a zažili hlboký súcit s tými, ktorí trpia vírusom AIDS,“znela časť jej prednesu, ktorá je dôkazom toho, že Meghan sa už ako 14-ročná venovala aj vážnym témam a rada o nich rozprávala.
 
V tom čase nikto ani len netušil, že im príhovor rozpráva budúca vojvodkyňa zo Sussexu a tiež členka kráľovskej rodiny. Od kedy sa však Meghan vydala za princa Harryho, k politike a jej obľúbenom feminizme sa viac vyjadrovať nemôže. No pošuškáva sa, že v súkromí je to stále tá istá Meghan, ktorá sa ani napriek stopke od kráľovnej Alžbety II. v skutočnosti nikdy nezmení.

Viac fotiek z jej príhovoru nájdete v galérii. 

Anketa
Myslíte si, že sa Meghan niekedy zmení alebo bude stále srdcom tvrdohlavá feministka?
  • 84%
  • 3%
  • 13%

Prečítajte si tiež: