Viac FOTO nájdete TU!

Vojvodkyňa Meghan vo viacerých svojich vyjadreniach pred pôrodom prizvukovala, že svoju dcérku chce priviesť na svet v pohodlí svojho domova v Santa Barbare. Jej plány sa však nenaplnili a malá Lilibet „Lili“ Diana Mountbatten-Windsor sa nakoniec narodila v piatok 4. júna o 11.40 hodine v nemocnici Cottage Hospital v Santa Barbare, ktorá svojím vzhľadom pripomína skôr dovolenkový rezort ako zdravotnícke zariadenie.

„Pacienti sú našou prioritou v Cottage Health a chceme zabezpečiť, aby si všetci pacienti a ich hostia užívali pohodlný pobyt," uvádza sa na stránke nemocnice, ktorá má celkovú kapacitu len niečo vyše 500 lôžok a svojim pacientom ponúka aj súkromné izby s nadštandardným vybavením.

Meghan a Harry
Zdroj: profimedia

Na pôrodníckom oddelení je rodičkám a oteckom dokonca k dispozícii špeciálna predpôrodná príprava a konzultácie s odborníkmi, kde sa mamička dozvie o možnostiach pôrodu, predchádzaní komplikácií a dokonca dostáva aj online podporu, pri ktorej jej je umožnené komunikovať s lekármi a odborníkmi z pohodlia domova niekoľko týždňov pred pôrodom. Táto služba je pri tom spoplatnéná sumou 70 dolárov.

Zdroj: MEGA

Lilibet, ktorá vážila len 3 480 gramov sa podľa všetkého narodila o niečo skôr, ako bol stanovený dátum Meghaninho pôrodu. Napriek tomu sú podľa oficiálneho vyhlásenia Harryho a Meghan obe v poriadku a čoskoro budú prepustené domov.

Porušili kráľovské tradície

Princ Harry a Meghan síce zvoleným menom dcéry poctili kráľovnú Alžbetu, doma prezývanú Lilibet aj Harryho zosnulú mamu princeznú Dianu, avšak oznamom o narodení dcéry porušili rodinné tradície. Princezná Diana, kráľovná Alžbeta ani vojvodkyňa Kate nikdy nezverejnili radostnú novinu skôr ako Buckinghamský palác, ktorý o narodení kráľovského potomka informoval tradičnou cestou vystavením tabule s informáciami o novorodencovi pred palácom a na oficiálnych stránkach kráľovskej rodiny.

Archieho narodenie oznámili tradičným spôsobom vystavením tabule pred palácom.
Zdroj: buckinghamský palác

Meghan a Harry sú prvými členmi kráľovskej rodiny, ktorí túto rodinnú ceremóniu pri narodení dcéry nerešpektovali a oznam o jej narodení zverejnili v nedeľu popoludní na svojej oficiálnej webovej stránke Archewell oznamom: „4. júna sme boli požehnaní príchodom našej dcéry Lili. Je viac, ako sme si kedy dokázali predstaviť a sme naďalej vďační za lásku a modlitby, ktoré sme cítili z celého sveta. Ďakujeme za vašu priazeň a podporu počas tohto veľmi špeciálneho obdobia pre našu rodinu.“

Prvé reakcie kráľovskej rodiny, ktorá sa o narodení malej Lilibet pravdepodobne dozvedela až z britských médií, sa tak objavili až v nedeľu po ôsmej hodine večer. Ako prvá zverejnila gratuláciu kráľovná Alžbeta na sociálnej sieti Instagram: „Gratulujeme vojvodcovi a vojvodkyni zo Sussexu k narodeniu Lilibet Diany! Kráľovná, princ z Walesu s vojvodkyňou z Cornwallu a vojvoda s vojvodkyňou z Cambridge sú touto správou potešení," znela rozpačitá gratulácia, ktorá akoby postrádala akúkoľvek väčšiu radosť či inú emóciu.

Anketa
Chceli by ste rovnaké alebo podobne zariadené nemocnice aj na Slovensku?

O niekoľko minút neskôr sa podobne formulovaná gratulácia objavila aj na Instagrame princa Williama a vojvodkyne Kate. „Všetkých nás potešila šťastná správa o príchode dieťaťa Lili," uviedli stroho Kate s Williamom. Neutrálne reakcie členov kráľovskej rodiny mohli byť zapríčinené práve porušením tradície.

Prečítajte si tiež: