Princ z Walesu, Charles a princezná Diana si povedali spoločné áno 29. júla 1981, päť mesiacov po zásnubách. Ich veľký deň sledovalo 750 miliónov ľudí po celom svete a tisíce Britov, ktorí, aby mali na princa a princeznú najlepší výhľad, čakali pred Buckinghamským palácom už o deň skôr. Na archívnych záberoch vidieť unavených fanúšikov, ako spia na zemi alebo sedia na rozkladacích stoličkách počas hlbokej noci. 

ARCHÍVNE FOTO ZO SVADBY NÁJDETE V GALÉRII

Keď sa po celom Londýne rozozvučali zvony, ktoré zvestovali obrovskú novinu, fanúšikovia začali od radosti skákať, tlieskať a tlačili sa, aby mali čo najlepší výhľad na novomanželov. Ešte predtým si však dvojica vymenila manželské sľuby v Katedrále svätého Pavla, odkiaľ pochádza aj fotografia nervózneho Charlesa, ktorý sa chytá za hlavu. Diane sa totiž pred oltárom podarilo popliesť jeho meno, keď ho nazvala Philip Charles namiesto Charles Philip, ako to protokol vyžadoval. 

Diana a Charles si povedali svoje áno 29. júla 1981. Televízny prenos sledovalo približne 750 miliónov divákov po celom svete.
Zdroj: Profimedia

Počas svadobného sľubu, keď odriekala slová „poslúchať ho a slúžiť mu, ľúbiť, ctiť ho v chorobe a zdraví“, Diana slovo poslúchať jednoducho vynechala. Na jednom z archívnych záberov ju zas vidieť s kráľovnou Alžbetou na balkóne Buckinghamského paláca, ako sa na niečom skvele bavia - že by na jej malom trapase pred oltárom? Všetky fotografie nájdete v našej galérii. 

Prečítajte si aj: